Dumansız Mangal

Dumansız Mangal, mangalı seven ama dumanına katlanamayanlar için tam bir teknolojik devrim. Kimi şöyle diyebilir dumansız mangal mı olur, asıl zevk onun dumanını yellemekte ama diğer yandan bir çok insan üzerine sinen dumandan şikayetçi olur.

Tekne hayatını ve gastronomiyi sevenler için de mangal vazgeçilmesi zor bir zevk. Malum açık hava iştah açar:)

Bugüne kadar dumansız mangal dendiğinde akla gelen ürün LotusGrill markasıydı. Bir Alman markası olan LotusGrill’den sonra şimdi de yerli bir markamız var: Nedyme

Nedyme Dumansız Mangal

Nedyme Dumansız Mangal Bir Isparta markası. Bu firmanın asıl uzmanlık alanı ısıtma sistemleri üretimi. Hal böyle olunca kömürün nasıl kullanılacağını çok iyi biliyorlar ve bu bilgiyi dumansız mangal üretimine aktarmışlar.

Mangal olayında kömür önemli bir unsur. Bu mangalda kullanılan kömür kırılmış meşe kömürü. Mangalların vazgeçilmezi olan ateşi yellemeyi de ürünün altındaki fan ile çözmüşler.

Dumansız mangal nasıl yakılır?

Öncelikle ürünün altında yer alan fan 6 adet pil ile çalışıyor. Ara bölüme 2 bardak su eklemeniz şart. Bu su hem dumanı alıyor hem de cihazın sağlıklı çalışmasını sağlıyor. Cihazın altındaki fan eğer su eklemezseniz zarar görebilir. Dumansız mangalın sırrı aşağıda da göreceğiniz üzere su haznesinde.

Dumansız mangalın pil haznesi

Buraya 6 pil yerleştiriliyor.

Fan kısmı

Resimde hem dumansız mangalın fanı ve fanı ayarlama düğmesi görünüyor.

2 bardak su eklemek şart.

Bu bölmeye 2 bardak su eklemeniz şart. Yoksa cihaz sağlıklı çalışamaz ve fan olumsuz etkilenir. Dumansız mangal dumanını burada ısınarak baloncuklar oluşturan su kabarcıkları ile yok ediyor. Bu sebeple Dumansız mangalın en hayati bölümünün burası olduğunu söyleyebiliriz.

Su eklenen bölüme patates soğan da koyabilirsiniz

Sudan faydalanmanız mümkün. İstediğiniz sebzeleri yerleştirebilirsiniz. Hatta pişirilen etlerin yağları bu sebzelere damlayarak lezzet arttırıyor.

Kömür haznesi

Kömürü bu hazneye koyup üzerine tutuşturucu jeli koyup yakıyorsunuz. Kömür kırık meşe kömürü. Hem jeli hem de kömürü her yerden edinebilirsiniz. Ateşlendikten 1 dakika sonra pişirme işlemine başlamak mümkün. 200 gram kömür dış etkenlere de bağlı olarak yaklaşık 30 ya da 40 dakika pişirme süresi sağlıyor. Mangal için tarifler için tıklayın

Ateş kısmı direkt gıdaya temas etmeyecek bir yapı.

Daha sonra üzerini kapatıp etleri yerleştiriyorsunuz. Nedyme Dumansız Mangalda Kestane de mantar da olur hatta başka aparatları ile gözleme de olur. Ateşin diret gıdayla teması engellenmiştir.

Etlerin yağı deliklerden iç haznedeki patates, soğan gibi sebzelere damlayarak lezzet katacak.

Dumanız Mangal’ın en iştah açan kısmı!

Nedyme Dumansız Mangal yakılma şeklini anlatan video

Marina Kedisi E bülten’e kayıt oldunuz mu?

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: