Buzluklu güverte masası

Güverteler için yaratıcı bir masa

Buzluklu güverte masası, tekneler için oldukça yaratıcı bir ürün. İki ihtiyacı bir araya getiriyor. Masadan kalkmadan soğuk içeceğe ulaşmak. Bu üründen önce masadaki keyfinizi sürdürürken soğuk içeceğe ulaşmak için en sık kullanılan yol “hayatım bana soğuk bir su getirir misin?” di. Ama teknoloji sağolsun bizi birbirimize düşürmemek için her şeyi yapıyor, elbette bazen de teknoloji birbirimizle iletişimi kesmek için de her şeyi yapıyor:)

Yaratıcılık nedir sorusunun basit bir cevabı var; iki fikri bir araya getirip yeni bir fikir oluşturmak. “buzdolabı ve masa”

Buzdolabı 12V/ 24V ve 25 litre kapasiteye sahip. Üreticisi yerli bir firma İstanbul merkezli Mia Marin. Tekneci olan bir aile kendi istedikleri ürünleri bulamayınca yapmaya başlamışlar. Çok yaratıcı başka ürünleri de var.

Yat üretiminde özellikle 24 metre üstünde Türkiye dünyada önemli bir noktada. Aynı şekilde yat mobilyasında da önemli bir noktaya gelmeli. Bu açıdan Mia Marin gibi yerli firmaların buzluklu güverte masası ve benzeri yaratıcı ürünler yapması çok önemli. Yerli üretim “kaliteli ve yaratıcı” olmak kaydıyla artması gerekli. Çünkü İngiltere’de yapılan bir araştırmaya göre yat imalatında yapısal ahşap ve mobilya %15, döşeme ve mobilya %12,8 malzeme maliyetine sahip. İkisi birlikte düşünüldüğünde %28 ile motor donanımından sonra ikinci büyük maliyet. Motor donanımında çok büyük keşiflerimiz henüz yok ama yat mobilyasında önümüz açık.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: