Deniz tutmasına karşı özel gözlük

Marinakedisi olarak yaratıcı her türlü ürün ve fikrin tanıtılmasına katkımız olsun isteği ile pek havalı görünmemesine rağmen çok faydalı bir gözlüğü tanıtmak istiyoruz.

Boarding Glasses olarak isimlendirilen bu özel gözlük , bir Fransız start-up olan Boarding Ring™ tarafından denizciler için geliştirilmiş. Türkiye’ye tanıtan da Fora Marine. Bu patentli ve test edilmiş paramedikal çözüm sunan gözlük  her türlü aracın tutmasına karşı yüzde 94’lük bir etkinlik derecesine sahip olduğu söyleniyor. Deniz tuttuğu anda takarsanız 12 dakikada etkisini gösterdiği söyleniyor.

Takan kişinin farklı bir gezegenden geldiğini hissettirmesine rağmen etkisi büyük. Hem ön (sağ/sol) hem de yan ekseni (ön/arka) boyunca gözün etrafındaki halkalarda hareketli sıvı ile donatılan camlar, rahatsızlığa neden olan duyular arasındaki çatışmayı çözmek için ufuk çizgisini yeniden oluşturuyor.Boarding Glasses, yetişkinler ve on yaşın üzerindeki çocuklar tarafından kullanılabilmektedir (iç kulağın büyümesi tamamlanması gerektiği için).

Aylık Bültene abone olmadıysanız e-postanızı yazarak hemen abone olabilirsiniz.

 

Share

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: