Avustralyalı Katamaran markası Seawind Türkiye’de üretilecek.

Seawind yeni modelini Türkiye’de üretecek

Avustralya merkezli Seawind marka katamaranların 2023 yılında piyasaya sürülecek yeni modelinin İzmir’de üretileceği duyruldu. İzmir’de İZBAŞ ihracat sanayi serbest bölgesinde yer alan ve yeni kurulan 5200 m2’lik tesis Seawind 1170 üretim hattına tahsis edildi.

İzmir’deki üretim tesisi, Avustralyalı katamaran markasının Avrupa pazarında daha da genişlemesi için önemli bir stratejik nokta olarak düşünüldü ve mevcut Seawind sahiplerine teknik destek sunması planlandı.

Üretimi bu yaz sezonu Türkiye’de başlayacak olan yeni modelin tüm üretim kalıpları tamamlandı ve Vietnam’dan Türkiye’ye sevk edildi. Ayrıca Seawind Türkiye’nin kilit personeli, Vietnam’daki ana Seawind üretim tesisinde eğitim aldı.
Seawind’in yeni modeli Seawind 1170, Seawind CEO’su ve şirket kurucusu Richard Ward tarafından tasarlandı. Vietnam’daki fabrikada üretilen ilk teknenin piyasaya sürülmesinin ardından Seawind 1170, Seawind’in Türkiye’deki yeni üretim tesisi tarafından üretilecek. Seawind markasının Türkiye’de üretilmesine öncülük yapan ve Türkiye’deki merkezin Genel Müdürlüğünü yürüten Kıvanç Kardeş’e başarılar diliyoruz.

Vietnam’daki fabrikada inşa edilen Seawind 1170 Youtuber tulasendlesssummer tarafından teknecilere tanıtılacak.

Ayda bir gelen e-bültene kayıt olmadıysanız e-postanızı yazmanız yeterli.

Share

Bir Cevap Yazın

%d