Marina müdürlerinin “Yelken Severi” makbuldür !

Marina müdürleri yelkeni sevmeli, sevdirmeli desek yeridir. Teos Marina Genel Müdürü Faruk Günlü, yelken sever müdürlerden ve Teos’tan iyi bir haber var; merkezi Londra’da bulunan yat kulübü Little Ship Club’ın İzmir Bölgesi Temsilciliği görevini de üstlendi.

Little Ship Club’un little sıfatına aldanmamak  gerek:) Hiç de öyle little değil 6.000’den fazla üye aktif üyesi var. Kış aylarında eğitim ve ders vermek amacıyla 1926 yılında bir grup yatçı tarafından kurulmuş Little Ship Club (LSC) üyeleri Birleşik Krallık kıyı sularında, İngiliz Kanalı’nda ve Karayipler ve Akdeniz dâhil olmak üzere daha uzak bölgelerde yelkencilik etkinlikleri düzenliyor.

Faruk Günlü, Little Ship Club gibi, yine İngiltere merkezli Cruising Association; Almanya merkezli Trans Ocean ile Kreuzer Abteilung kulüpleri ve İsveç merkezli Swedish Cruising Association kulübü’nün onursal üyesi olarak İzmir bölgesinde temsil ediliyor. Bu derneklerin üyeleri olan denizcilere seyirlerinde yasal mevzuat, bakım onarım imkanları, gezilecek yerler, sağlık olanakları konularında danışmanlık yapıp bölgede güvenli seyir desteği veriyor.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: