Bozkırdan denize açılan bir marina

Bu yazıda size butik bir marina olan Mai Yacht Club Marina‘yı tanıtmak istiyorum, ve bu esnada bir şekilde lafı Ankara’ya getireceğim şimdiden haberiniz olsun.

Mai Yacht Club Marina Fethiye adresli butik bir marina. Tekne kiralama ile ilgili bir konuyu konuşurken tesadüfen varlığından haber olduğum bir marina. Marina’yı eşi Benhür Tokyürek’le beraber işleten Candan Tokyürek’le bir telefon konuşmasında laf lafı açtı ve çok mütevazi, ismi gibi candan bir ifadeyle; bizim Fethiye’de küçük bir marinamız var dedi. İsmi nedir,hakkında yazmak isterim, marinada kediniz var mı derken bir kaç gün içinde marinalarından bir kedinin resmini de paylaştı.

(Marinadan kedi resmi yollarım diyerek yollamayan marinacılara gitsin bu marinakedisi:) )

Ardından marinanın websitesine girdim hakkımızda sayfasına tıkladım ve ilk karşıma çıkan BÜYÜK PUNTOLARLA Fethiye’nin tek otoparklı marinası ifadesi.Bu yetmezmiş gibi alt satırda Seyriniz boyunca aracınızı bırakabilirsiniz ve sanki bu da yetmezmiş gibi üçüncü satırda Market alışverişlerinizi iskelenin başına kadar arabanızla getirebilirsiniz.

Yatçılar için üç önemli hususun altını çizerek hakkımızda sayfasına büyük harflerle giriş yapmalarından etkilendim. Hakikaten yatçılar için çok kolaylık sağlayan bir açıklama. Lafı uzatmadan bunu büyük harflerle vermeleri de bende şöyle bir his yarattı: Hani bir ilişkiye başlarken bir dolu laf saymak yerine en önemli yerin altını çizmek gibi “Bak ben çok güzel Şinitsel yaparım bir de hardallı patates salatası, istersen sen de bir şarap alıp gelirsin.” tadında 🙂

Mai Yacht Club Marina‘nın web sayfasını incelemeye devam ederken. Bu bir “Ankara Kaptan” markasıdır ifadesi ile karşılaştım. Üniversiteyi Ankara’da okuduğum için Ankara geçen her şeye ilgi gösteririm (politika dışında). Bu sebeple Ankara Kaptan nedir diyerek google’a tıkladım ve bu sefer de karşıma ankarakaptan.com websitesi çıktı ve anasayfada hakkımızda şu çarpıcı cümleler:

Biz de denizden uzak Anadolu çocuklarıydık. Kendi işi gücü olan, denizi yazdan yaza gören insanlardık. Ta ki yelkenle tanışana, denizin çağrısını duyana dek. İşte hayat defterimizde temiz bir sayfanın açıldığı an.

Bu vurucu girişin ardından Candan ve Benhür Tokyürek’in deniz hayatına geçme hikayeleri geliyor. Gerçekten deniz sektörü özel bir sektör. İçinden çok özel insanlar ve çok özel hayat hikayeleri çıkabiliyor.

Böyle tatlı hikayesi olan butik marinalarla Genelde Avrupa ve Amerika’da karşılaşmak daha olası. Bizdeki marinaların arkasından çoğunlukla hep büyük holdingler, ağır abiler vs çıkıyor.

Mai Yacht Club Marina’nın arkasında ise, tekne kiralamadan, yelken eğitimine kadar denizle iç içe olan bir aile var.

Velhasıl bozkırdan denize açılan bir hikaye gibi duruyor Mai Yacht Club Marina’nın hikayesi. Çok beğendim siz de daha fazla bilgi almak isterseniz websitesi aşağıda:

www.maiyachtclub.com

Ayda bir gelen Marinakedisi E Bültene henüz kayıt olmadıysanız e-posta’nızı yazarak kayıt olabilirsiniz.

Share

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: