Göcek D-Marin, TYBA Yacht Charter Show’a ev sahipliği yapıyor

Tüm Yat İşletmecileri, Yatırımcıları, Broker ve Acenteleri Derneği (TYBA) ile D-Marin Göcek Marina işbirliğiyle Göcek’te düzenlenen “3. TYBA Yacht Charter Show D-Marin Göcek tüm hızıyla devam ediyor. 2000’li yıllarda tekne sayısının insan sayısından fazla olduğu söylenen Göcek tam bir modern yatçı kasabası görünümünde ve doğrusu TYBA Yacht Charter Show için iyi bir adres olmuş.

Boylari 20 ile 50 metre arasında değişen yaklaşık 56 ultra lüks teknenin ve 250 Charter broker’ın ziyaret ettiği  Show’un açılışı bando geçidi ile başladı. Sergilenen lüks teknelerin arasındaki  pontondan geçişini yapan bando takımına 20’ye yakın ülkeden gelen yat profesyonelinin alkışları eşlik etti.

Açılışta, hayatını kaybeden denizci meslektaşlar saygı duruşu ile anıldı ve İstiklal Marşı ile devam edildi. TYBA Yönetim Kurulu Başkanı Güneş Aysun, yaptığı açılış konuşmasında Türk yatçılığını dünyaya tanıtmak ve daha ileri seviyelere götürmek için dernek olarak  yaptıklarını ve yapacaklarını anlattı ve pazarlamanın önemini vurguladı. Tanıtım ve pazarlama amacıyla MYBA gibi yurtdışı fuarlarda yer aldıklarını ve almaya devam edeceklerini söyledi. 3. TYBA Yacht Charter Show D-Marin Göcek icin Atina’dan Dalaman’a uçak kiralayarak 50 uluslarası yat profesyonelini getirdiklerini belirten Başkan Aysun, cok olumlu geri dönüş aldıkları için gelecek yıllarda da uçak kaldırmaya devam edeceklerinin müjdesini verdi.

Açılış töreninde, D-marine Göcek müdürü, Can Akaltan da böyle bir organizasyona evsahipliği yapmaktan duydukları memnuniyeti belirtti.

Törene katılan diğer konuşmacılar, hem bu organizasyondan duydukları memnuniyeti hem de  Göcek’in Türkiyenin en önemli yatçılık  merkezine dönüşmesinin ve Dünyanın da sayılı yat merkezlerinden biri olmasının altını çizdiler.  Ayrıca Göcek’in Yacht Charter Show’la bir dünya markası haline geleceği belirtildi.

Seminerler ve Şef Yarışması ile devam eden 3. TYBA Yacht Charter Show D-Marin Göcek 10 Mayıs saat 17.00’de sona erecek.

Aylık marinakedisi e-bültene üye olun.

Share

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: