Fransız Aktör Gerard Depardieu Tuzla’da Tekne Yaptırıyor

Rus vatandaşlığına geçen Fransız aktör Gerard Depardieu, Marsilya’dan aldığı balıkçı teknesini Tuzla’da motoryata dönüştürüyor. Eminim bu cümlede daha çok merak uyandıran tekne mevzusu değil, Rus vatandaşlığına geçme mevzusudur:)

Kendisi 2013 yılında Fransa’nın aşırı zenginlerden aldığı vergi miktarını arttırmasıyla beraber Rus vatandaşlığına geçmiş. Hatta öyle ki Putin onu hemen vatandaşlığa kabul ettiğini bildirmiş. Vergiden kaçmak için vatandaş değişikliği ve ikinci el bir balıkçı teknesini motoryata dönüştürmesi elbette aktörün oldukça tutumlu olduğunu gösteriyor. Oysa bu tekneyi almasının sebebi tutumlu olması değil, bir aile yadigarını koruma isteği. Çok yakın bir arkadaşının babasının olan 1958 yılı yapımı, 19.5 metre ahşap bir ton balığı teknesi. Soyaslan Tersanesinde 2.5 yıldır yenileme süreci devam ediyor. Bu yaz tamamlanması planlanıyor. Dış gövdeye yüzde 40 oranında ağaç yenilenmesi yapıldığını öğrendik ve Gerard Depardieu teknesine büyük bir kütüphane yaptırıyor. Televizyon izlemek yerine kitap okumayı tercih eden aktörün kamarasından kütüphaneye bir geçiş olacak. Bir de kesinlikle daha pahalıya mal olacak olsa bile teknenin orjinal makinesini korumak istediğini öğrendik.

Türkiye Gemi İnşa Sanayicileri Derneği (Gisbir) TV’nin youtube kanalına verdiği röportajda deniz ve teknede çok huzur bulduğu için bir dostunun balıkçı teknesini alıp bir motoryata dönüştürmeye karar verdiğini söyledi. Bir hobi teknesi yapmak isteyen aktör Tuzla’dan çok etkilendiğini, ve fiyatların Fransa ve İtalya’dan daha uygun olduğunu söylüyor.

Tuzla’daki yatı tamamlandıktan sonra Tuzla tersanelerinin tüm dünyada temsilcisi olacağını da söylüyor. Aynı röportajda Beşiktaş’ta yediği kokoreçten çok etkilendiğini ve Türk kadınlarının çok güzel olduğunu söylüyor.

Not: Gerard Depardieu’ya 2021 yılında bir tecavüz soruşturması açıldı. 2018 yılında 20’li yaşlardaki bir Fransız oyuncuya tecavüz ettiğine dair bir suçlama var. Elbette kendisi kabul etmiyor. Aynı dava önce taciz iddiası ile açılmış ve Depardieu bu davadan beraat etmiş ve daha sonra yine aynı kadın oyuncu 2021 de tecavüz olarak tekrar açmış davayı.

Share

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: