Eski bir marinacı, yeni bir tasarımcı

Hayal Yıldırım Çırak uzun yıllar marinalarda çok çeşitli pozisyonlarda görev aldıktan sonra şu anda tekneler için deniz temalı ürünler tasarlıyor. 20 yıllık marina hayatının estetik anlayışına kadar bir çok değişiklik yarattığını söyleyen Hayal Yıldırım Çırak diyor ki;

Hayatımda iki dönem var; marina öncesi ve marina sonrası

20 yıl boyunca; Netsel, Setur Ayvalık, Kemer Çeşme ve Teos marinalarında çalışan Hayal Yıldırım Çırak, uzun bir süredir yılın yarısından fazlasını eşiyle beraber teknede geçiriyor ve teknesinde üretim yapıyor. İnsanların çoğunun hayalini kurduğu bir hayatı yaşıyor ve ne tesadüf ismi de Hayal🙂

Tuvalet kapısının içe bakan yüzü.

İşten ayrıldıktan sonra teknede yapabileceği en iyi şeyin bir tığ ve iplik alıp sepetler üretmek olduğuna karar vermiş. Sepete başlamasının nedeni sepetlerin tekne hayatında çok kurtarıcı, yerden tasarruf sağlayan ve çok fonksiyonel olduklarını düşünmesi. Tekne hayatını da bildiği için tekne yaşamını kolaylaştırıcı ve estetik ürünlere odaklanıyor.

Sepetlerden sonra yelkenci dostlarıyla yaptıkları bir deniz yolculuğunda bardak altlıkları fikri doğuyor.

Bardaklarla beraber satışa sunuluyor ve en çok talep gören ürünü olduğunu öğrendik.

Tekne hayatı tekneye uygun ürünlerin de kafasında belirmesine neden olmuş. Örneğin teknelerdeki masalar yataklar hep farklı boylarda olduğu için o da değişik boylarda dekoratif malzemeler üretmeye başlamış. En önemlisi de “kırlentler” tekne hayatında çok elzem şeyler. Özellikle havuzlukta sırtını dayamak isteyenler için kurtarıcı.

Kumaşları kendi boyuyor ve tasarımlar elbette kendisine ait.

Marinakedisi olarak biz kendisini de tasarımlarını da sevdik. Tüm ürün yelpazesine bakmak ve siparişte bulunmak için linki tıklayabilirsiniz..

Marinakedisi’nin aylık E-bültenine kayıt olun

Processing…
Success! You're on the list.

Share

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: