Aspivenin pompası

Aspivenin pompası sadece denizciler için değil doğada yaşayan, karavanıyla doğada zaman geçiren, bahçesi olan, tarlası olan herkesi için çok gerekli bir tıbbi araç.

Aspivenin pompası nedir?

Aspivenin pompası vücuttan vakumla zehri çıkaran, ilk yardım amaçlı çok etkili bir pompa. Zehirli balık, arı, böcek, yılan akrep gibi hayvanların sokması durumunda bu aletle ısırılan yerden vakumla zehir ağrısız çıkartılıyor. Aspivenin pompası sınırsız kullanıma sahip. Bütün acil yardım çantalarında bulunması gereken bir sağlık ürünü. Trakonya Balığının da zehrini çıkarıyor. (Trakonya balığının zehri insana çok ağrı veren bir zehir.) Elbette acil yardım için kullanılıyor. Sonrasında doktora gidilmesi gerekir.

Aspivenin pompası ısırığa göre vakumla bir dakikadan üç dakikaya kadar zehir çekiliyor. Yapılan araştırmalara göre ilk müdahalede Aspivenin pompası kullanımı yüzde elli oranında zehrin çıkmasını sağlıyor.

30 gram ağırlığında hafif bir ürün. 750-800 MB çekiş gücüyle Aspivenin zehir hızla vücuttan çıkardığı söyleniyor. Çocuklarda yetişkinlerde kullanılıyor.i hızla emer.

Aspivenin Pompası kullanılabilecek ısırıklar

beach sand animal crab
Photo by Sharath G. on Pexels.com Aspenin pompası akrep sokmalarında etkili olduğu söyleniyor.

Ürünün websitesinde aşağıdaki canlıların ısırıklarına karşı etkili olduğu söyleniyor:

  • Arı
  • Yılan
  • Akrep
  • Eşek arısı
  • Trakonya balığı
  • Karınca
  • Örümcek
  • Sinek
  • Sivri sinek için etkili mi? İşte eğer öyleyse aspivenin pompası çağın icadı denebilir:) Denemek lazım

Aspivenin pompası ne kadar işe yararı deneyenlerden öğreneceğiz. Mesela biz bugüne kadar Akrep soktuğunda hemen o noktanın sabun ve suyla yıkanıp üzerine buz konup ivedilikle hastaneye gidilmesi gerektiğini duymuştuk. Şimdi bu ürünü kullanmak ilk müdahalede etkili deniliyor. Alışkanlıkları değiştirmek elbette kolay değil. Ürün yeni bir ürün, deneyenlerin yorumları ile anlayacağız. Ama ürünü denemek için de insan kolunu akrebe uzatmaz:) Bunu yapacak youtuber’lar var ama yine de riske gerek yok.

Bu konuyla ilgili güzel bir hikaye:

Hintli bir adam suda cebelleşen bir akrep görür. Onu kurtarmak için parmağını uzatır ama akrep onu sokar. Hintli tekrar akrebi sudan kurtarmaya çalışır ama akrep onu tekrar sokar. Yanındaki arladaşı ona artık yeter, kurtarmaya çalışma, akrebin doğasında sokmak var der. Hintli adam söyle der; “Kabul sokmak akrebin doğasında var ama benim de doğamda sevmek var. Neden sokmak akrebin doğasında var diye kendi doğamda olan sevmekten vazgeçeyim?”

Deniz Anası sokması hakkında bilinmesi gerekenler

Gelişmelerden haberdar olmak için aylık e-bülten’e abone olun

Processing…
Success! You're on the list.

Share

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: