90.000 TL’den başlayan satılık tekneler

Tekneler 90.000 Tl’den yani yaklaşık 1000 euro’dan satılık olabilir mi? Çok fake (sahte) bir haber gibi duruyor ama olabiliyor.

Facebook’da sailboats from 1000 Euros diye bir sayfa var ve fiyatı en az 1000 Euro olan, bazen 10.000 euro’ya olan tekneleri sayfasında paylaşıyor. İnsanın aklını başından alan tekneler var.

Facebook’da Sailboats from 100 Eur sayfasına girip takip etmeye başlayabilirsiniz.
Mesela bu tekne 7200 Euro.

Tekneler İsveç’ten. Yaşları 1970’e kadar iniyor. İlginizi çektiyse sayfayı takibe alıyorsunuz ve bir kaç günde bir ilgi çekici bir tekne yayınlanıyor. Sonra sayfanın sahibi olan kişiye mesaj atıp detaylı bilgi istiyorsunuz. O da size teknenin linkini yolluyor yani direkt sahibine ulaşabileceğiniz linki. Bizim sahibinden.com sitesinin, İsveç versiyonunu. Siz de tekne sahibi ile doğrudan iletişime geçiyorsunuz.

Sailboats from 1000 Euros facebook sayfasının sahibin tek yaptığı işlem bu. Peki ne kazanıyor bu adam diye düşünebilirsiniz. Size attığı mesajda kendi yazdığı online kitaptan bahsediyor ve okumak isterseniz satın alabileceğinizi söylüyor. Bu kadarcık… Eminim kitabı satın alan birileri çıkıyordur. E-kitabın fiyatı 35 Euro…

İsveç’ten tekne getirmek mümkün mü? Bayrak işlemlerini hallettikten sonra kara ve deniz yoluyla hangisi uygunsa elbette getirebilirsiniz. Sadece getirme, götürmek, evrak ve bayrak işlemleri için ek bir bütçe gerekecek ama çok istiyorsanız değer…

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: