Setur “Çalışan Bağlılığı Başarı Ödülü” aldı

Türkiye’nin önde gelen turizm şirketlerinden Setur, İnsan Kaynakları ve Yönetim Danışmanlığı alanında dünyaca tanımış Kincentric’in 50 yılı aşkın süredir çalışanlarla yaptığı ve iş yeri mükemmelliğini ölçümlediği araştırmalarla hazırlanan Kincentric Türkiye Best Employers Programı kapsamında, 2019 “Çalışan Bağlılığı Başarı Ödülü”nü kazandı.

Çalışan Bağlılığı ne demek?

Çalışan bağlılığı, çok kısaca çalışanların her gün iş yerine zevkle gelmeleri, motive olmaları ve iş yerinin başarılı olması için ellerinden geleni yapmalarıdır. İş yerleri için önemli bir durum çünkü dünyada en zor şey insanları çalıştırmak değil onları gönüllü çalıştırmak. Gönülden bağlanmış insanlar, kendilerinden daha büyük bir amacın bir parçası gibi hissettikleri için, kendilerinden beklenilenin çok üstünde bir performans gösterirler.

2019 Best Employers Programında, Kincentric Türkiye’nin veri tabanında bulunan 50 farklı sektör ve 400 şirket arasından yaklaşık 200 şirket değerlendirildi. Setur, Kincentric ile birlikte yapılan bağlılık araştırması sonuçlarında, önceki döneme göre çalışan bağlılığı ve çalışan deneyimini etkileyen (kariyer olanakları, eğitim ve gelişim imkânları, marka gibi) diğer iş unsurlarında önemli gelişme gösteren 10 şirket arasında yer alarak “Çalışan Bağlılığı Başarı Ödülü” almaya hak kazandı.

Alınan ödülle ilgili kısa bir değerlendirmede bulunan Setur Genel Müdürü Ahmet Sönmez, “Setur’da insan kaynakları yaklaşımımızın odağına müşteri memnuniyetinin, mutlu çalışanlardan geçtiği felsefesini alıyoruz. Bu bağlamda sektörün tercih edilen işvereni olma hedefiyle uzun yıllardır çalışıyoruz. Yaptığımız çalışmaların Kincentric gibi İK sektörünün önemli markalarından biri tarafından onaylandığını görmek bizim için hem bir gurur kaynağı oluyor hem de motivasyonumuzu artırıyor. Bu ödül ile çalışanlarımıza vermiş olduğumuz değeri kanıtlamanın yanı sıra zorlu dönemlerde bile ekip ruhunu kaybetmemenin önemini vurgulamış olduğumuza inanıyorum. Setur olarak bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da çalışan odaklı çalışmalarımıza devam edeceğiz” dedi.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: