Yelken Yarışları masa başında sürüyor

Yelkenciler en temelde ikiye ayrılır, yarışanlar ve gezenler fakat pandemi esnasında tek bir yelkenci grubu oluştu;   zoom karşısında sohbet edenler.  Bunlara bir de “yelken bilgi yarışı” yapanlar ekleniyor. Mersin Yelken Akademisi youtube’da bir yelken bilgi yarışması başlattı.

Mersin Yelken Akademisi’nin youtube kanalına abone olup daha önce yapılan yarışları takip edebilir hatta kendi bilginizi de test edebilirsiniz. Muhabbetleri de samimi, kazananlar da küçük ödüller alıyor. Yarışma 25 sorudan oluşuyor ve 30 dakika sürüyor. Akedemi’nin kurucusu da yarışın organizatörü de Oytun Çalışlar. Bilgi yarışmasını da kendisi sunuyor.

Yıllar önce okuduğum ve ne yazarını ne de adını hatırladığım bir kitapta insanı hayatta en çok mutlu eden 3 şeyin şunlar olduğu yazıyordu.

  • Sohbet etmek
  • Yarışmak
  • Avlanmak

Bunu yazan yazar, 19. yüzyıl zenginlerinin hayatını inceledikten sonra  bu sonuca ulaşmış. Avlanmak aslında listenin başındaydı ama benim birinci sıraya koymaya, elim gitmedi. Balık avlanmasına bile karşıyım, ki son iki yıldır balık yarışlarına (catch and release olsa bile)  marinakedisi.com da yer verilmiyor. 

Yaratıcılıklarından ötürü Mersin Yelken Akademisini tebrik ediyorum. İnsanların bilgilerini taze tutması, yeni şeyler öğretmesi ve daha da önemlisi evde kalmalarına destek olması açısından harika bir fikir! İlgilenenler Yarışmanın aşağıdaki 4. bölümüne göz atabilirler.

 

 

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: