Yat Kiralama hakkında bilinmesi gereken 6 madde

Yat Kiralama Hakkında bilinmesi gereken/ bilinse iyi olacak maddeleri size aktarmaya çalışalım. Tekne seçiminden, acenta seçiminden, teknede dikkat etmeniz gereken detaylara kadar bilinse iyi olacak 6 madde sıralıyoruz.

Yat Kiralama Maceranızda ilk madde “kimden kiraladığınızdan emin olun”

Yatı hangi acentadan kiraladığınızdan emin olmanız tatilinizin keyifli, güvenli ve neşeli geçmesi açısından en önemli madde. Korsan acentalar, korsan tekneler tatilinizi daha ucuza getirmenizi sağlayabilir ama sizi ciddi anlamda mutsuz edebilir. Firmanın websitesine bakın, sosyal medya hesaplarına bakın. Daha çok tekne kiraladığından ve mutlu müşterileri olduğundan emin olun. Zaten internet sitelerine koydukları resimler, teknik bilgiler ne kadar ciddi olduklarını gösterecektir.

marina port sailboats sailing boats
Photo by JÉSHOOTS on Pexels.com

Hangi Yat Size Uygun?

Kaç kişisiniz, nasıl bir tatil düşünüyorsunuz, teknede sadece sizin tanıdıklarınız mı olmalı yoksa başkaları da olabilir mi? Yat kiralama sürecinde ikinci en önemli madde ne tarz bir yat istediğiniz. Motorlu tekne mi? Yelkenli mi? En teme soru bu. Öncelikle her yelkenli teknede motor vardır. Yani yelkenliyi seçmeniz size hem yelken hem de motorlu sürüş deneyimi sağlar. Örneğin aşağıdaki linkte Tekne tipi seçiminde önce yelkenli tekne sonra motorlu tekne için ayrı arama yapıp kendinize en uygun olanı bulabilirsiniz. Boy seçiminde 4 kişilik bir grup için 12 metreden başlamanız iyi olacaktır.

https://marinakedisi.com/tekne-kiralamak

Üstteki linke girdiğiniz zaman yaptığınız aramalarda ana sayfada kabin sayısını, teknenin üretim yılını görecekseniz.

Mesela iki kişisiniz ama bir yat kiralama yerine kabin kiralama denilen yani diğer insanların da olduğu bir seçeneği düşünüyorsunuz. O zaman gulet tatilini düşünebilirsiniz. Aşağıdaki linkte 35 metreye kadar guletleri göreceksiniz

https://marinakedisi.com/tekne-kiralamak/?pg=1&q=gulet&lngt=35

Yatın Size Sundukları Neler?

Su sporlarına yönelik ya da suda eğlence araçları var mı? Kano var mı? Ringo var mı? Paddle board var mı? Klima var mı? Yemeklerin nasıl olacağını sorun. Yat kiralama sürecini ne kadar önemserseniz tatiliniz o kadar iyi geçecektir. Sorularınız direk işi yapanlara gitsin. Emin olun. Çünkü denizin ortasında hiçbir şeyi geri alamazsınız.

photo of paddleboard on seashore
Photo by Tiana on Pexels.com

Yatın Performansı

Bu da nasıl bir tatil düşündüğünüze bağlı bir konu. Yat ne kadar genç ise fiyatı artar. Yelken yapmak istiyorsanız yelken donanımına bakın. Motorun gücüne bakın. Kaptsansız kiralayacaksanız bir deneme seyri yapın. Yatın performansını bir test edin.

woman wearing sunglasses and sun hat
Photo by Andre Furtado on Pexels.com

Kaptanlı mı Kaptansız mı Yat Kiralama

Her türlü yat kiralama seçeneği mümkün. Sadece aptansız yat kiralama için amatör denizci belgesi gerekiyor.Kaptanlığınız varsa ya da çevrenizde kaptan varsa kaptansız bir tekne kiralayabilirsiniz.

Şimdi sizin için olabilecek seçeneklere göre arama linklerini sıralayalım.

Gulet kiralama

Gulet bize özgü bir tekne tipidir. Yaşam alanları geniştir. Konforludur. Olduğu gibi bir gulet’i de kiralayabilirsiniz kabin kiralama denilen, bir teknede bir kabini kiralayıp, diğer yolcularla beraber bir tatil de yapabilirsiniz. Aşağıda sekiz kabine kadar gulet ilanlarını bulabilirsiniz:

https://marinakedisi.com/tekne-kiralamak/?pg=1&q=gulet&rgww=ww1https://marinakedisi.com/tekne-kiralamak/?pg=1&q=gulet&rgww=ww1

Kiralık tekne ilanları için tıklayın

Share

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: