view of yachts at marina

Yabancı Yatçılara Türk Marinaları daha yüksek fiyat mı veriyor ?

Yabancı yatçılara marinalar daha yüksek fiyat mı veriyor? Bütün bir hafta boyunca bir ispanyol yatçı yüzünden bu soruyla uğraşmak zorunda kaldım. Kendisi beni facebook’tan buldu ve bir hafta boyunca onun adına marinalardan fiyat almamı istedi. Rica etti demek isterdim ama muhtemelen İngilizcesi kötü olduğu için üslubu biraz kabaydı.

Bir de Sanki Kapalıçarşı’dan halı almaya çalışan bir turist gibi kazıklanma korkusu ile ısrarla yabancı yatçılara Türk marinaları daha fazla fiyattan veriliyor sen benim için sorar mısın deyip durdu. Elbette hayır dedim. Ne münasebet! Herkes kendi teknesinin bağlama fiyatını kendisi öğrensin.

Fakat yine de meraklandım. Anlamak için sektörden bir kaç kişiye yabancı yatçılara yüksek fiyat mı verilliyor diye sordum. Yok öyle bir şey dediler. Adama böyle bir farklılık yok, kendin fiyatını rahatça iste dedim. İnandıramadım. Israrla bana böyle dediler deyip durdu. Hatta Türk arkadaşları bile Türk marinaları yabancılara farklı fiyat veriyor demiş söylediğine göre.

O zaman Yunanistan’a git dedim. O da Yunan marinaları da pahalı dedi. Hani Yunan marinaları ucuzdu diye sordum. Verdiği yanıt şu, eğer teknenin başında duracaksan ucuz ama güvenliği olan, kamera sistemi olan marinalar pahalı. Bir şehir efsanesi de daha böylece patlamış oldu.

Velhasıl Allah kimseyi bir ispanyolun eline düşürmesin. Başka birilerini bulup eminim fiyat sordurtacak.

Fakat bizim için önemli olan şu; varsa Türk Marinalarının böyle bir imajı düzeltmeliler. Yani çifte standart uygulandığına dair bir söylenti yayılırsa bu hiç de hoş bir imaj değil. Ki görünüşe göre yayılmış.

İşleniyor…
Başarılı! Listeye girdiniz.

Share

International Boat Industry Turkiye Temsilcisi, Dijital pazarlama uzmanı, Yazar, Turizm Rehberi. Yayınlanan Kitapları Kıçtankara (2011) Yalnız Yaşama Egzersizleri (2004 Tükendi) Büyülü Gerçeklik E kitap, Komik Beyin E kitap

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: