Turkey Point Marina

Turkey Point Marina, Amerika Birleşik Devletlerinde Point adlı bir adada yer alan bir marina. Tesadüfen internette karşıma çıktı ve tam Marinakedisi’ne göre bir haber diye içimden geçirdim. Aklıma ilk gelen soru acaba buradan giden bir Türk açmış olabilir miydi?

Marinanın ismi nerden geliyor diye bir mesaj attım ve aşağıdaki cevap geldi


Diyor ki, Point adasının şekli hindiye benzediği için marinanın ismi Hindi yanı Turkey. Bir de bu soruyu daha önce soran olmadı diyor:) Doğrusu bir Türk açmış olabilir diye düşünmüştüm ama Hindi bağlantısını hiç kurmamıştım. Bizde de Martı Marina var, Albatros Marinası var ve hatta Marinakedisi var:)

Turkey Point Marina’nın websitesine bakarken, fotoğraf galerisine baktım. Nedense çok samimi geldi.


Websitesinde sezon öncesi bakım hizmetlerini yine çok samimi bir şekilde anlatmışlar.
kısaca diyor ki, Laleler açıyor, kuşlar ötüyor, güneşin ılıklığı yazın geldiğini anımsatarak insanın yüzüne bir gülümseme getiriyor. Tekne sezonu için pozitif ve umut dolu planlar yaparken, teknenizin sezona hazır olduğundan emin olun. Tam tekmil hizmetlerimizle sizin teknenizdeki sorunları çözerek, cüzdanınız ateşe atmamanızı ve ailenizle suyun üzerinde geçireceğiniz değerli zamanlardan mahrum kalmamanızı sağlıyoruz.  

Samimi bir marina ve ismi daha da samimi hale getiyor; Hindi Marinası:)

Marinakedisi.com’u 2016 yılında hayata geçirirken aklıma kallafi isimler geliyordu; Marinadunyasi.com, marinarehberi.com vs… Sonra bu kadar ciddiyet içimi daralttı. Birden aklıma nerden geldiyse, Marinakedisi.com geldi. Aklıma gelir gelmez de bu alan adını aldım. İtiraf etmeliyim, bir dakika bile bu isim olur mu diye düşünmedim tam aksine ilk saniyede evet bu olsun istedim.

Velhasıl aşırı ciddiyet miyop gibi görme bozukluğu yaratıyor… Biraz samimi olmak da fayda var…

Marinakedisi aylık e-bültene hala kayıt olmadınız mı?

Share

International Boat Industry Turkiye Temsilcisi, Dijital pazarlama uzmanı, Yazar, Turizm Rehberi. Yayınlanan Kitapları Kıçtankara (2011) Yalnız Yaşama Egzersizleri (2004 Tükendi) Büyülü Gerçeklik E kitap, Komik Beyin E kitap

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: