Teknelerdeki “Evlilik Kurtarıcıları”

Teknelerdeki birinci evlilik kurtarıcı faktörün ne olduğunu sorsak, sanırım bazılarınız direkt teknenin kendisi der, ya da güvertede içilen birer kadeh şarap. Oysa bunların dışında “marriage saver” yani evlilik kurtarıcısı olarak satılan bir ürün var.

Hatta google da marriage saver on boats (teknede evlilik kurtarıcıları) yazınca bakın ne çıkıyor.

Doğru cevap, Kablosuz Kulaklık 🙂

Evlilik kurtarıcısı kablosuz kulaklıklar

Neden kablosuz kulaklığa evlilik kurtarıcısı dendiğini aslında tekne hayatını yaşayan çiftler çok iyi biliyor. Ama yine de kısaca açıklayalım. Tekneyi bağlayacaksınız, ve eşiniz bağırıyor daha doğrusu komut veriyor: Çabuk ol, ya da önce rüzgar üstü halatı ver… Siz duymuyorsunuz gerisin geriye, ne anlamadım diyorsunuz. O da daha sert bir sesle çabuk olsana diye tekrarlıyor. Ardından daha da sert komutlar… Ardından biriniz halatı fırlatıyorsunuz ve sana da halatına da diyerek kavgaya başlıyorsunuz (elbette hiç hoş değil :))

Seri hareket edilmesi gereken zamanlarda teknelerde maalesef nezaket kalmıyor. Çünkü tekneyi tekrar toplamak zorlaşabilir ya da gidip bir yere çarpıp büyük zararlar çıkabilir. İşte bu durumda kablosuz kulaklılar iletişimi arttırıyor ve kimsenin kimseye bağırması gerekmiyor.

Marinakedisi bir ilişki uzmanı olmamasına rağmen şunu söylemek herhalde iddialı olmaz; ilişkilerdeki en büyük problem iletişim kaynaklı problemler ve teknelerde de öyle olduğu için, kablosuz kulaklığa marriage saver (evlilik kurtarıcısı) adı verilmiş.

Beğendiğiniz yazılar olursa sosyal medyada paylaşmanız bizi mutlu eder.

Share

International Boat Industry Turkiye Temsilcisi, Dijital pazarlama uzmanı, Yazar, Turizm Rehberi. Yayınlanan Kitapları Kıçtankara (2011) Yalnız Yaşama Egzersizleri (2004 Tükendi) Büyülü Gerçeklik E kitap, Komik Beyin E kitap

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: