Suça bulaşmış bir tekneyi alır mıydınız?

Suça bulaşmış bir tekne alır mıydınız? Fiyatı uygunsa neden olmasın diyenler olabilir, ya da hayatta bulaşmam diyenler. Suça bulaşan tekne almak isteyenler için bir fırsat. İki ton kokain taşırken İngiltere’de yakalanan 36.6 metre boyunda motor yat “Kahu”, Mart ayı sonunda çevrimiçi olarak açık arttırmaya çıkacak, elbette içinde kokain olmadan:) 36.6 metre boyunda 1979 yılında Yeni Zellanda yapımı olan motor yat 2010 yılında yenilenmiş. Nefis bir yat. İlgilenenler için açık arttırma linki: https://www.wilsonsauctions.com/lots/government-auctions?id=2052033&catId=2363&isIreland=false&tab=&lotPageNo=1&returnUrl=https:%2F%2Fwww.wilsonsauctions.com

Kabul etmek gerek tekneler bir çok suça ortaklık edebilecek niteliklere sahipler, uluslararası sulara çıkıp; kumar, organ nakli vs yapıldığını duymuşsunuzdur. İnsan dahi her türlü kaçakçılığa, korsanlığa da elverişliler. Bir de ciddi bir alım gücü gerektirdiğinden mafyanın da her zaman ilgisini çekmişler. Belki bir gün suç ortağı teknelerle ilgili meraklı biri geniş bir araştırma yapar.

Size bir başka suç geçmişi olan bir tekneden bahsetmek isterim. Black Flame (Fiamma Nera)

Black Flame

Black Flame, İtalyan diktatörü ve İtalyan Ulusal Faşist Parti’sini kurucusu, Mussolini’ye, 1930’larda faşist ideolojiye inanan arkadaşı tarafından hediye edilmiş bir klasik yelkenli yat. 1912 yılı Alman yapımı bir tekne. Abeking & Rasmussen adlı Alman tersanesinde yapıldı. İlk ismi Konigin II. Mussolini, metresi Clara Pettaci ile romantik kaçamaklarını Kara Alev anlamına gelen Black Flame’de yapıyordu. Bakın bir başka suç ortaklığı:)

Clara Pettaci

Black Flame, Rejim değişikliği olmasıyla beraber 1943 yılında , Nazilerin eline geçmesin diye batırıldı. İkinci dünya savaşının bitiminde, Kont Sereni tarafından kurtarıldı, adı “Serenella” olarak değiştirildi. Ardından Prens Cremisi tarafından yenilendi ve adı “Estrela de Guaruja” oldu. Ardından bir süre eğitim gemisi olarak çalıştırıldı ve sonra yine bir suçlunun eline geçti; Salvatore Squillante adlı bir mafya tarafından satın alındı. 2016 yılında İtalyan hükümeti Black Frame dahil Squillante’nin tüm mal varlığına el koydu.

Sırasıyla sahipleri

(1912) – Baron Von Dazur Hannover (Konigin II)
(1931) – Alessandro Parisi Nobile, (Benito Mussolini’nin arkadaşı), ismi Fiamma Nera (Black Flame) oldu
Count Sereni, adını Serenella olarak değiştirdi.
(1956) – Prince Cremisi, Estrella do Guaruja olarak isim değiştiri.
Circolo della Vela, Rome (eğitim gemisi)
Salvatore Squillante

Kaynak: http://classicsailboats.org/

Share

International Boat Industry Turkiye Temsilcisi, Dijital pazarlama uzmanı, Yazar, Turizm Rehberi. Yayınlanan Kitapları Kıçtankara (2011) Yalnız Yaşama Egzersizleri (2004 Tükendi) Büyülü Gerçeklik E kitap, Komik Beyin E kitap

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: