Setur Kuşadası Marina’da büyük değişim için büyük adımlar

Setur Marinaları, Kuşadası Marina renovasyon projesi için hazırlıklara başladı. Geleceğin marinasını inşa etme hedefi doğrultusunda “Yeni Nesil Marina, Yeni Nesil Yaşam” sloganı ile hayata geçirilecek proje tamamlandığında Kuşadası, yeni bir sosyal yaşam alanına daha kavuşacak.

Yat bağlama kapasitesi artacak

Yat bağlama kapasitesini, denizde 550, karada 150’ye yükseltecek olan Kuşadası Marina renovasyon projesi ile hâlihazırda sunulan hizmetler farklı tekne tiplerine ve daha fazla ziyaretçiye hitap edecek biçimde genişletilecek.

Setur Marinaları Kuşadası Marina Müdürü Hakan Tellioğlu, yenileme çalışmalarına başlanacak olan marina ile ilgili olarak şunları söyledi:

“Geleceğin marinasını inşa etme hedefi doğrultusunda ‘Yeni Nesil Marina, Yeni Nesil Yaşam’ sloganı ile hayata geçireceğimiz proje tamamlandığında Kuşadası’nı yepyeni bir sosyal yaşam alanına kavuşturacağız. Mart ayının başında inşa çalışmalarına başlayacağımız ve kentle bütünleştireceğimiz Kuşadası Marina renovasyon projesini 2023 yılının Aralık ayında tamamlamayı, 12 ay kesintisiz hizmet sunacağımız marinamızda kış aylarında kente gelen ziyaretçi sayısında artış sağlamayı hedefliyoruz. Bu artışın Kuşadası’ndaki işletmeleri ve esnafı olumlu yönde etkileyerek kent ekonomisine önemli bir katkı sunacağını düşünüyoruz. Proje kapsamında oluşturulacak yeni işletmeler, Kuşadalılara yeni iş fırsatları yaratarak istihdamı da artıracak.”

Setur Marinaları Kuşadası Marina Müdürü Hakan Tellioğlu

Yeşil alan 10 bin metrekare artacak

Çapa atmadan 90 metreye kadar yat ve mega yat bağlama, kesintisiz elektrik, su alt yapısı, uzman palamar hizmeti ve teknik atölyelerde ihtiyaç duyulan tüm servislere hızlı ulaşım olanağı sağlamak üzere tasarlanan proje ile tekne boylarında büyüme ve ortalama metrede artış planlanıyor. Kuşadası Marina renovasyon projesi kapsamında 4 bin 500 metrekare olan yeşil alan miktarını 10 bin metrekare artırarak 14 bin 500 metrekareye yükseltecek. Renovasyon projesi, çevre ve insan dostu mimarisini tamamlayacak olan Akdeniz iklimine uygun peyzaj tasarımı ile de fark yaratarak sahip olduğu görsellik ile denizden ve karadan tüm ziyaretçilerin buluşma noktası olacak.

Plan cazibe merkezi olmak

Kuşadası Marina renovasyon projesi ile mevcut durumda 6 bin 200 metrekare olan ticaret merkezi alanı 14 bin 500 metrekareye yükseltilecek. Projenin tamamlanması ile Kuşadası Marina, ulusal ve uluslararası alanda tanınırlığı olan dekorasyon, tasarım ve giyim mağazalarının yanı sıra yeni kafe ve restoranlar ile etkinlik ve spor alanlara ev sahipliği yapmaya başlayacak. Yeni markalar ve kaliteli işletmelerle yaratılacak cazibe merkeziyle, kent daha çok yatçı ve ziyaretçi için uğrak noktası haline gelecek.

Share

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: