İzmir Kış Trofesi 3 Ayak Yarışları Çanakkale Deniz Zaferi’nin 104. yılı anısına koşuldu!

Ege Açıkdeniz Yat Kulübü (EAYK)-Çeşme Marina tarafından düzenlenen İzmir Kış Trofe 3. Ayak yarışları Çanakkale Deniz Zaferi’nin 104. yılı anısına koşuldu. Yarışa 37 tekne ile 250 sporcu katıldı.

İlk gün yarışlarına brifing ardından geçen hafta vefat eden yelkenci Cihat Kalkış anısına denize çelenk bırakılması ile başlandı. Coğrafi rota olarak başlayan yarış, rüzgarın çok düşük seviyelerde seyretmesi yüzünden hakem heyeti tarafından kısa rotaya çevrildi. İzmir Kış Trofesinin en uzun yarışlarından birine sahne olan Çeşme Boğazı, yine renkli görüntülere ev sahipliği yaptı. Rüzgarın yer yer 1 knota düşmesi nedeniyle, yarışın tamamlanması 7,5 saati buldu.

İkinci gün yarışları, ilk güne nazaran daha hızlı başladı. Yarışa uygun rüzgar yakalandığından planlandığı gibi 2 yarış yapıldı. Akşamüstü Çeşme Marina Yach Club’ta yapılan ödül töreninde, 3. Ayak yarışlarının sonunda IRC-A1 grubunda ARKAS COMET A, IRC-A2 grubunda ARNES, IRC-A3 grubunda YUNUS MARIN CYGNUS, IRC-A4 grubunda ÇEŞME MARİNA VENTUS, IRC-B1 grubunda PRIME TIME, IRC-B2 grubunda GOODDAY SUNSHINE, IRC-B3 grubunda ANYA ve Destek grubunda HAPPY LEMON-BARAN AMBALAJ birincilik kupasının sahibi oldu.

İzmir Kış Tofesi 4. Ayak Yarışları 27-28 Nisan haftasonu Çeşme’de yapılacaktır.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: