Çeşme’de Tekneler Çocuklar için yarıştı…

EAYK Çeşme Marina tarafından düzenlenen ve tüm geliri EÇEV’e ( Ege Çağdaş Eğitim Vakfı) bağışlanan 2018 İzmir Kış Trofesi 4. Ayak Yarışları, 21 – 22 Nisan haftasonu Çeşme Marina’da 32 teknenin katılımı ile yapıldı.

Cumartesi, Çeşme sert bir havaya uyandı. Brifing ardından hakem heyeti karada tehir ilan etti ve kendi hava ölçümlerini yaptı. Gün boyunca rüzgar 30 knot altına inmediğinden yarış yapılamadı. Uzun bekleyiş sonunda akşamüstü 3. Ayak Ödül Töreninde; IRC 1’de LEZİTA LEMON, IRC 2’de ARNES, IRC 3’de AYK – BLUE MİLES, IRC 4’de AYK – LADYSUN, IRC’5 de MİRANDA ve Destek Sınıfında PERLE WHİTE birincilik ödüllerinin sahibi oldu.

Pazar günü brifing ardından, genç yaşta aramızdan ayrılan Half-Life teknesi ekibinden Burç Durmaz için denizde bir anma töreni gerçekleştirildi. Sonsuzluğa yolcu edilen Burç Durmaz’ı ailesi, sevdiği, arkadaşları ve tüm yelkenci dostları sevgiyle uğurladı.

Tören sonrası, ortalama 15 knot altında 2 yarış başarıyla tamamlandı. Kış Trofesi 4. Ayak yarışlarında; IRC 1’de ATLANTİS-X, IRC 2’de ARNES, IRC 3’de AYK-BLUE MILES, IRC 4’de AYK LADY SUN, IRC’5 de MİRANDA ve Destek Sınıfında PRIME TIME birincilik kazandı.

İzmir Kış Trofesi 5. ve son Ayak Yarışları ve trofe kapanış töreni, 19-20 Mayıs tarihlerinde Çeşme’de yapılacaktır.

 

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: