15 yıldır Akdeniz ve Ege’nin fon müziği- Marmaris Yacht Marin Fm

Bazen insan sadece iyi müzik dinlemek ister, araya reklam girmeden, vıdı vıdı olmadan, sadece iyi müzik. İşte böyle zamanlarda insan radyo kanalları arasında dolaşır sonra bir kanal bulur, sabahtan akşama iyi müzik. Marmaris Yacht Marin Fm (99.0)  15 yıldır iyi müzik dinleyenlerin tabir caizse demir attığı efsanevi nostalji radyosu…

Herkesin Marmaris Yacht Marin Fm’i keşfetmesinin bir nedeni  mutlaka vardır, ya uyku tutmadığından ya gün batımına eşlik edecek müzik bulmak için, ya yalnızlıktan ya da sadece müzik dinlemek için. Sonra gece gündüz bu kanala bağlanır insan.

Kulak aradığı limanı bulur…

Marmaris Yacht Marin Fm öyle seviliyor  ki, yayın kesildiğinde radyonun sorumlusu Asil Arman’ın cep telefonu çalmaya başlıyor. Ne oldu? Yayın ne zaman geri gelecek diye.

Rodos’a kadar ulaşıyor kanalın sesi. Rodos’tan bile kaptanlar arayıp radyoya ulaşmaya çalışıyorlar.

Marmaris Yacht Marin Fm, Marmaris Yacht Marina’nın radyosu. Müzik listesini belirleyen Marinanın sahibi Bilgin Özkaynak. Müzik seçimlerini belirleyen soru;  “Hava güzel, nefis bir koydasın ne dinlemek istersin?”

3883 adet orjinal CD, öyle mp3 falan değil. Orjinal bir arşiv. Radyonun sorumlusu Asil Arman, Bozburun Yacht Club ve Joya Del Mar’da yıllardır sahne alan profesyonel bir müzisyen.

Günün her saati için özenle seçilmiş, birbirini uyumla takip eden şarkılar. Akşam üzeri Frank Sinatra, ardından Doris Day, Louis Armstrong, gündüz seksenler, doksanlar, gece sabah beşe kadar 1950- ve 1960’lardan en iyi şarkılar.

Şu an Muğla civarında dinlenebilen radyo 1 Ocak 2018‘den itibaren internetten tüm dünyaya yayına başlayacak.

Bekliyoruz…

Marmaris Yacht Marina’nın yazarlarını aşan kütüphanesi

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: