shopping business money pay

Yurtdışına para ucuza nasıl yollanır?

Yurtdışına para ucuza nasıl yollanır? Sorusu ile belki ilk bakışta alakasız görünebilir ama tekne sektöründe varolan herkes bir şekilde yurtdışına para yollamak zorunda kalmıştır ve kalacaktır da. Tekne alan da, satan da üreten de , ekipmancı da.

Yurtdışına döviz yollarken banka ücretleri döviz cinsinden olunca çok can yakıcı bir manzara çıkıyor. Bu konuda yazma sebebim son dönemde bu konu ile ilgili talepler ağının içinde kendimi bulmuş olmam.

Özellikle broker’lar ya da bireysel satıcılar bazı tekne satış sitelerine üye olurken ödeme yapmak zorunda kalıyorlar. Eğer sistem kredi kartı kabul etmiyorsa banka yolu ile yüksek masraflar kesilebiliyor.

Takip edenler biliyor www.yachtall.com/tr ve www.boat-and-yacht.com/tr adlı uluslarası tekne satış platformları ilie birlikte çalışıyorum. Ve bunların bir üyelik ücretleri var. Son iki aydır, üyelerden ve üye olmak isteyenlerden hep aynı soru geliyor banka dışında bir ödeme yolu yok mu çünkü bankalar çok fazla masraf istiyor.

Biliyorsunuz biz de paypal gibi ödeme sistemleri yaklaşık 10 yıldır yasaklandı. Onlar varken çok iyiydi ve uluslarası ticaret ağına dahil olmak için kesinlikle tekrar açılmaları gerektiği inancındayım.

Bu dijital sistemler olmadan ya banka aracılığıyla yollayabilirsiniz. Çok yüksek miktarlar western union tarzı yöntemlerle yollanıyor ama bildigim kadarıyla anlaşmalı yere gidip nakit olarak elden almanız gerekiyor. Ya da Almancı bir akrabanız vardır ondan rica edersiniz:) Ya da daha yeni öğrendiğim bir sistem WİSE...

İngiltere kökenli bir firma burada Fibabanka üzerinden işlem yapıyor. www.wise.com a girip bir hesap açıp Avrupa’daki bir banka hesabına para yollayabiliyorsunuz. Kesinlike daha az masraf alıyor.

Bir haftalık araştırma sonucunda Türkiye’ye en uyugun ödeme yolunun bu olduğu sonucuna vardık. Umarım içinizden birinin işine yarar.

Wise ile Para Gönderme Adımları:

  1. Wise’a Kaydolun: E-posta adresi ve şifre oluşturarak veya Google/Facebook hesabınızla kaydolun.
  2. Miktarı Girin: Göndermek istediğiniz miktarı girin. Alıcıya ulaşan miktarı belirtmek isterseniz, otomatik olarak hesaplanır.
  3. Transfer Türünü Seçin: Bireysel bir banka hesabına mı gönderiyorsunuz? Transfer türünü belirleyin.
  4. Kişisel Bilgileri Doldurun: Finansal düzenlemeler için gerekli kişisel bilgileri girin.
  5. Alıcı Bilgilerini Girin: Alıcının hesap bilgilerini biliyorsanız ekleyin. Eğer alıcının Wise hesabı yoksa, e-posta adresini kullanabilirsiniz.
  6. Transfer Bilgilerini İnceleyin: Bilgilerin doğru olduğundan emin olun. İsterseniz açıklama ekleyebilirsiniz.
  7. Transfer Türü ve Ödeme Yöntemi: Farklı seçeneklerin ücret ve sürelerini gözden geçirin. Genellikle banka hesabından ödeme yapmak daha ucuzdur.
  8. Transfer Onayı: Parayı gönderdikten sonra, transferi onaylayın. Hem sizi hem de alıcıyı bilgilendireceğiz.

Bu rehber işlemi kolaylaştırarak uluslararası para transferlerinizi daha ekonomik ve güvenli hale getirir. Aşağıda biri youtube kanalında uzun uzadıya anlatmış.

Artan Bot Kazaları
Üstteki resim (Fotoğraf Matt Cole) 2016 yılında İbiza'da bir süperyata dalan bir …
Günün Teknesi (Dynamique Yachts)
No language given. Please add attribute lg="en" or other language to the shortcode.
İtalyan Tersane Austin Parker’ı, Barış Nalçacı satın aldı
Aselsan gibi önemli kompozit pazarı şirketlerine üretim sağlayan Epsilon Kompozit'in Kurucusu Barış …
Yıllardır Türkiye’de beklenen Deniz Bakanlığı Nijerya’da Kuruldu
Sadece tek tarafı deniz olan Nijerya "Deniz ve Mavi Ekonomi" Bakanlığı kurdu …

Share

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: