“Yelken Dünyası” dergisi yelkenleri indirdi, yayını durdurdu.

Bazen her şeyin hiç bitmeden devam edeceğini zannederiz; ilişkilerin, dostlukların, dergilerin… Zaten dergi dediğiniz şey de bir ilişkiden farklı değil. Her ay bir dergi alırız ve yatağımızın kenarında, kahve sehpasında ya da çantamızda elimizin altında tutarız. Sonra bir gün almamaya başlarız, biz almasak da o her ay nasıl olsa basılacak deriz.  Ama bir gün yayını durur ve yeterince ilgi göstermediğimiz, emek vermediğimiz her şey gibi hayatımızdan çıkar… 

1984 yılında yayına başlayan tam 34 yıl kesintisiz olarak yayınlanan Yelken Dünyası dergisi yayını durdurma kararı aldı.

Dergi  ekonomik koşulların ağırlığı ve medyadaki dijitalleşme trendiyle bu kararı aldıklarını duyurdu.

 Spor yayıncılığında efsane olan bir dergi hayatımızdan çıktı.

Yelken Dünyasını 1984 yılında kuran Mesut Baran’a, onun ardından yayını sürdüren eşi Ülkü Baran’a, oğlu Erdim Baran’a, yazı ekibinde yer alan herkese (Şahap Aksoy, Nejat Avcı, Tolga Aybers, Çoskun Aydın, Serra Battaloğlu, Levet Çelmen, Hale Dere, Gencer Emiroğlu, Noyan Eralp, Şener Ergunsü, Evren Ertür, Tuna Göker, Cumhur Gökova, Özkan Gülkaynak, Hasan Kaçmaz, Osman Tanju Kalaycıoğlu, Sait Keresteci, Miray Kibar, İdil Kohen, Banu Öney, Ahmet Pekmezci, Melike Pirinçcioğlu, Mustafa Pultar, Ali San, Gamze Saygılı,  Tayfun Timocin, Selma Uca, Ender Yüce)

Basım yeri olan Şan Ofset’e, Yaysat dağıtıma

Teşekkürler

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: