“Uzanıp,yıldızları seyrederek sohbet ediyorduk sonra birden olan oldu”

Geçen hafta Avustralya’da bir mahkeme tarihe geçecek bir ifadeye tanık oldu: “Uzanıp,yıldızları seyrederek sohbet ediyorduk sonra birden olan oldu”

Acaba ne olmuş olabilir?

Yabancı ve yerli basında da yer alan bu haberi hemen özetleyelim:

Avustralya’da 24 metrelik bir mavi tur teknesi, kaptanı ve tekne mürettebatından bir kadın sevişirken önce bir deniz fenerine sonra da başka bir yata çarptı. Kaza sonrası Crystal Blue adlı lüks teknede 140 bin dolarlık zarar meydana geldi.

Olay elbette mahkemeye taşındı. Mahkemede Cheya Handley adlı 26 yaşındaki kadın, yat kaza yaptığında 43 yaşındaki kaptan Jeremy JJ Piggott ile yakın temas içinde olduğunu itiraf etti ve o esnada kaptanın lüks yatı uzaktan kumanda ile yönlendirmeye çalıştığını anlattı.

Genç kadının ifadesi kayıtlara şöyle geçti : Uzanıp,yıldızları seyrederek sohbet ediyorduk sonra birden olan oldu. Mesai saatlerinde alkol almasının yanlış olduğunu sözlerine ekledi.

Mahkeme tarafından bu romantik eylemin sonucu genç kadın 1000 Dolar cezaya çaptırıldı. Firma olay olduğu anda onu işten çıkarmıştı. Fakat mahkemeden hemen sonra tekrar işe alındı ve hatta terfi etti.

Can kaybı yok, biraz mal kaybı var ve bir de genç bir kadının terfisi söz konusu. Bir de herkes, uzanıp,yıldızları seyrederek sohbet ederken bir şeyler olması için belki de mavi tura çıkacak…

Bir Cevap Yazın

%d