Tuna Masters Teos bugün başlıyor

Bu yıl 3’üncüsü gerçekleştirilecek olan “Turkcell Platinum Tuna Masters Teos” balıkçılık turnuvası, Teos Marina’nın ev sahipliğinde 20-23 Eylül tarihlerinde gerçekleşiyor. Geçen yıl 100 kg’ın üzerindeki balıkların kürsüye çıkmakta zorlandığı ve 295 kg’lık yakalanan en büyük balıkla, Türkiye rekorunu kıran turnuvada bu yıl da heyecan dorukta…

Türkiye’nin usta balıkçılarının ve ünlü iş adamlarının yarıştığı turnuvada, bu yıl da birçok tanınmış isim yer alıyor. Geçen yılın rekortmen takımı Baracuda, Gökhan Çarmıklı, Erkut Soyak, Murat Arslan, Burhan Çavuşoğlu’dan oluşan takımıyla bu yıl için de iddialı. Geçen yıl kürsüde yer alan Sinan Kuran, Mahmut Özgener ve ekipleri de bu yıl en büyük balık ödülü için çok çalıştılar. Ayrıca hepsi usta olan Turgut Konukoğlu, Adil Konukoğlu, Feridun Bigalı, Berent Akdemir, Kerem Şengezer, Turan Mutlu, Can Okan gibi birçok yarışmacı sahada olacak.

Uzak Ülkelerden Katılımcılar

Organizasyonda bu yılın en büyük sürprizi ise, tutulan dev balıkların da katkısıyla, bu müthiş yarışmada yer almak isteyen ve çok uzaklardan gelen misafirler oldu. “Obelix” teknesi, turnuvalara katılmak üzere, Cape Town Güney Afrika’dan yüklenerek Teos Marina’ya getirildi. Buradaki ekibe katılmak üzere 2 ayrı ekip de, farklı tekneler ile katılmak için Güney Afrika’dan yola çıkıyor.

Yine “Ebisu” teknesi, bağlı olduğu Monaco’dan yola çıkarak, gidiş dönüş 2500 deniz milini aşan, epik bir seyahat gerçekleştiriyor. Tam donanımlı bu teknenin ekibinde, usta balıkçı Patrice Garziglia olacak.

Geçen yılki Tuna Masters Teos’tan kareler:

 

 

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: