Tekneyle kaçmaya çalışan kedi yakalandı

Zonguldak’ta bir limanda yaşayan kedi, yeni bir yaşam umuduyla bir balıkçı teknesine atlar. Hatta hamiledir, yavrularını başka bir yerde doğurmak ister. Hem kendisine hem de yavrularına yeni bir hayat kurmak için kaçma teşebbüsünde bulunur. Ne var ki, Zonguldak’lı bir balıkçı onun yokluğunu fark eder ve tüm teknelere haber salar. Tekne Tekirdağ’a girmek üzere olan bir balıkçı teknesinde yakalanır ve Zonguldaklı balıkçıya teslim edilir. Zonguldaklı balıkçı kedisine kavuştuğu için çok mutlu olur. Teslimat karşılığı bir kasa balık ödül de verilir. Kedi de kös kös geri döner.

Elbette bu haber gündeme böyle düşmedi. Başlık şöyle oldu: “Zonguldak’ta kaybolan kedi Tekirdağ’a giderken teknede bulundu” ve kedisini bulan balıkçının neşesi, mutluluğu kameralara yansıdı. Hamile kedinin doğumu Zonguldak’ta gerçekleşti. Kedi, yavrularını kaçmaya çalıştığı limanda doğurdu.

Hangi yorum doğru asla bilemeyeceğiz:) Kendisine yeni bir hayat kurmaya çalışan bir kedi mi yoksa, yanlışlıkla bir balıkçı teknesine girip saklanan mı?

Ne malum belki bir kediye çok kızdı uzaklara gitmek istedi. Belki de hakikaten balık dolu bir tekneye atlıyım sabah akşam balık yiyeyim dedi. Eğer tekrar aynı maceraya kalkışırsa limandaki balıkçılar tüm teknelere haber salmadan önce bu soruları düşünsün lütfen.

Marinakedisi e-bültenine üye olun

Share

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: