Huzurlu ama Sıkıcı

Finn Whitaker youtube kanalını izlerken, küçük bir bölüm, durup ikinci defa izlememe neden oldu. Daha önce bahsetmiştim, genç bir youtuber, şu an 17 yaşında. 18’ine basar basmaz karada yaşayacak izlenimini veriyor ama bu duygusallıkla tekrar döneceği yer deniz olur.

Video’da diyor ki, bugün sadece uyuduk ve yol aldık, uyuduk ve yol aldık. (We just sailed and slept , sailed and slept.) Burda sailed’i yol aldık olarak çevirdim video’nun içeriğine uygun olarak. Sonra da yaşının verdiği içtenlik ve dürüstlükle ( yaş ilerledilçe kaybolan özelliklerden biri) sakin bir gün batımında diyor ki, “yelken yapmak bazı zamanlar huzurlu ama sıkıcıdır”

Evet denizde olmanın bazen çok sıkıcı olduğu gerçeğinin altını çiziyor. Hayatta çoğu şey gibi, huzurlu ama sıkıcı. Çocuk 17 yaşında yetişkinler dünyasını keşfetmiş gibi. Huzurlu ama sıkıcı:) İlişkiler, evilikler, rutine binmiş işler, akşam yürüyüşü, haftada bir bir araya gelmeler, huzurlu ama sıkıcı:)

Dikkatimi çeken, kullandığı sıra Huzurlu ama Sıkıcı diyor. “Sıkıcı ama huzurlu” dese durum farklılaşacak. Mesela köpeği yürüyüşe çıkarmak sıkıcı ama huzurludur. Rutin bir şeyi sürdürmek ise huzurlu ama sıkıcıdır.

Finn çok konuşkan bir youtuber, ve arada hayatın en önemli sırlarını ağzından çıkarıyor. Yaşı buna müsait. Ergenlerle sohbet etmenin en iyi yanı, küt diye gerçekleri söylüyor olmaları. Özellikle bu bölümü ekliyorum.

Share

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: