Reflüden kurtulmanın en MAVİ yolu

Reflü ile deniz dendiğinde birçoğunuz ne alaka diyebilir.  Reflüden kurtulmanın en güçlü yolu denizdir dendiğinde de birçoğunuz şaşıracaktır. Özellikle de doktorlar…

Doktorlar zaten konusu insan ve hayat olduğu için şaşırmaya en yatkın meslek grubu. Eğitim hayatları, insanı tek iyileştirenin ilaç olduğu bilgisi ile geçiyor. Sonra birileri çıkıp ilaçsız da olabilir deyince şaşırıveriyorlar.  Oysa insan karmaşık bir canlı ve insan hayatı karmaşık bir süreç. Bazen ilaçsız da oluyor. Hatta ilaçsız daha kalıcı oluyor!

Lafı uzatmadan deniz ve reflüye dönelim.

Reflü, nerdeyse her üç kişiden birinde bulunan bir sindirim bozukluğu, mide rahatsızlığı, yediklerinizi sindiremediğinizde midenizdeki acı suyun özafagus borusunun kapağını yakması, oradaki kas gevşediği için de acı suyun ağzınıza hücum etmesidir. Acaba öyle mi?

Oysa yukarıdaki paragraf sadece Reflü denilen hastalığın sonucudur. Reflü esasen bir sinir ve stres hastalığıdır ve bu hastalık kendisini mide  suyunun ağza hücum etmesi ile gösterir.

Siz mide hapları ile mide asidini düzenlemeye çalışırken ya da yemek borusunu rahatlatan ilaçlar içerken aslında Reflü’yü tedavi etmiyor sadece reflünün neden olduğu belirtileri ortadan kaldırıyorsunuz.  Reflü de sizin içinizde varlığını sürdürmeye devam ediyor.   

Reflüyü tedavi etmenin tek yolu insanın kendisini rahatlatmaya çalışmasından başka bir şey değil. Reflü, psikolojik olarak kendinden başka diğer insanları mutlu etmeye çalışanların hastalığı.  Başkalarını mutlu etmek için istemediği şeylere evet diyenler, istemeye istemeye sadece başkalarının hatırına bir şeyler yapanlar reflü olmaya eğilimli. 

İşte tam bu noktada soralım

İnsanı ne rahatlatır ?

İnsanı Magnezyum minerali rahatlatır.  İşte bu sebeple  deniz suyundaki magnezyum reflü hastaları için mucize etkisi yaratır. Denize girmek, deniz havası almak, deniz kenarında kumların ve taşların üzerinde yuvarlanmak insanın magnezyum seviyesini yükseltir.  

Gıdalarla da magnezyum takviyesi yapabilirsiniz, ıspanak, kabak çekirdeği, kabuklu kuruyemişler, badem, yeşil mercimek magnezyum açısından zengin içeriğe sahip besinler. Ancak bunların hangisi midenize iyi gelir ona siz karar vereceksiniz. Reflü belirtileri en zirvedeyken yeşil mercimek gibi gıdalar gaza neden olabilir. Badem ve ıspanak bu dönemde size daha iyi eşlik edebilir.

Doktorunuza danışarak magnezyum takviyesi de alabilirsiniz.

Biz denizdeki magnezyumu öneriyoruz. Deriye temasla geçen, insanı bütünen rahatlatan deniz suyundaki magnezyumu…

Kadim insanların da bildiği gibi

Deniz iyileştirir! 

Reflüden kurtulmanın en mavi yolu  Denizdir!

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: