Jack London’ın romanından fırlamış bir denizci Türk Youtuber’ı

Size bir denizci youtuber önermek istiyorum. Hem de çok iyi bir youtuber. Youtube kanalı 4 yıldır aktif. İsmi Fahrettin Kaptan, işini bırakıp az bir bütçe ile tekne almış eski bir astsubay.  Şu anda teknesiyle Meksika’da.

Aklınıza aman  youtube’daki ruhsuz gezi videoları gelmesin. Hani var ya. “Şimdi Rodos’a giriyoruz, şimdi de çıkıyoruz, hava çok güzel ve biz de çok keyif alıyoruz” videoları. 🙂 Hani güvertede çiçekli şortlarla meyve tabağından meyve yiyerek rakısını içen ve fonda da AVM müziği olan videolar.  

Yoo Fahrettin Kaptan farklı bir youtuber. Jack London romanlarından fırlamış gibi hayatın içinde, gerçek ve samimi hikayesi olan bir insan. Teknesinde bozuk bir panelin tamiri hakkında konuşurken “yeterince rom içtiğim bir gün tamir edeceğim” diyerek küt diye bir Jack London roman karakterine dönüşüveriyor.

Fazlasıyla halktan biri bu sebeple belki kadın izleyicilere söylemleri ile bazen soğuk gelebilir. Gittiği  bir yerde burada “karı kız yok” gibi laf ettiği olabiliyor ve elbette o anda yüzlerce kadını da kaybediyor olabilir:) Özellikle de denizci kadınlar böyle şeyleri pek sevmezler.

Takipçileri de halkın her kesiminden. Video gönderenler var. Mesela bir genç elinde bira şişesi ” Abi ben de geleceğim bir gün yanına. Seni izliyorum idolümsün falan diyor. Elbette gitmek ister çünkü Fahrettin Kaptan’ın yaşadığı hayat özellikle erkekler için çok çekici. Değişik videolarda değişik kızlar.

Bir videosunda Meksika’da Isla Mujeres Laguna giren kısa bir kanalda giderken Orhan Gencebay’ın Hatasız Kul olmaz şarkısını fonda veriyor. Her video’nun müziğini görüntü üzerindeki metinleri üzerine düşünerek seçtiği belli. Bir videosunun ismi “Hayat kişilerle kaim değil buna ben de dahilim”  Derinliği olan bir insan ve inanıyorum ki Tarantino kanalına denk gelse bir rol teklif ederdi.

Kanalının ismi “Korkunu Yen Hayalini Yaşa” İnsanlara az bir bütçe ile denize açılabileceklerini anlatmaya çalışıyor.  Bir takipçisi video ile mesaj yollamış “ Kaptan korkumu yendim ama hanımı yenemedim” diyor.Takipçileri de kendisi gibi samimi.

Çok yakında onu daha fazla tanıtan bir söyleşi ekleyeceğim marinakedisine… Velhasıl Fahrettin Kaptan bizden biri; denizde yaşıyor, teknesinde bizim şarkıları çalıyor, bizim esprileri yapıyor, Hem de 4 yıldır! Beğenen destek olmalı… Bu adamı Tarantino’ya bırakmamalı 🙂

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: