İzmir Sonbahar Trofesi Çeşme Marina’da başladı

Ege Açık Yat Kulübü (EAYK) ve Uluslararası Çeşme Yat Kulübü’nün (ICYC)ortaklaşa düzenlediği 2017 İzmir SonbaharTrofesi 1. Ayak Yarışları, 7 Ekim’de ÇeşmeMarina’da başladı.

30 teknenin kayıt verdiği 1. ayağın ilk günü, Marina Yacht Club’te yapılan brifingin ardından başladı. Yarışlar, rüzgarınsağanaklarda 32 knotlara kadar çıkmasından adondene edildi. Cumartesi öğlenden sonra Çeşme Marina toplantı odasında, Quattro teknesi ekibinden Tülay Çokacar’ın hazırladığı “Aşağı Yarışı Belgeseli”nin gösterimi yapıldı. İlk kez izleyici karşısına çıkan video, yarışçılar tarafından keyifle izlendi. Gösteri sonrasında Marina YachtClub’te İzmir Sonbahar Trofesi Açılış Kokteyli düzenlendi. Açılış kokteylinde konuşan Çeşme Marina Genel Müdürü Can AKALTAN, ileriki günlerde EAYK ve ICYC kulüplerinin birleşerek Çeşme Marina EAYK adı altında tek bir kulüp olacağı müjdesini verdi.

 

EAYK Komodoru Akif SEZER de yaptığı konuşmasında “Kış Trofesi’ne katılan teknelere üniversitelerin yelken topluluklarından en az iki üniversiteli genç yelkenciyi misafir etme zorunluluğu getirdik.” dedi.

Yarışın ikinci günü, güzel güneşli bir havada başladı. Brifing ardından denize açılan tekneler, geçen hafta vefat etmiş olan eski EAYK Komodoru Turgut Ayker’i denize bıraktıkları çelenk ve karanfiller ile uğurladılar. Tören sonrası IRC ve Destek sınıflarında ayrı ayrı verilen startların ardından tekneler, keyifle yarışı tamamladılar. İzmir Sonbahar Trofesi1. Ayak Yarışları sonucunda; IRC 1’de SHAKER, IRC 2’de ARNES, IRC 3’de GOODDAY SUNSHINE, IRC 4’de TRINITY, IRC 5’de FARMER ve Destek Sınıfı’nda BANSHEE birincilik ödüllerinin sahibi oldu.

İzmir SonbaharTrofesi 2. Ayak Yarışları, 21-22 Ekim tarihlerinde Çeşme’de yapılacaktır.

 

Bir Cevap Yazın

%d