İzmir Kış Trofesi’nde Yunan Yarışçı Sürprizi

Uluslararası Çeşme Yat Kulüp (ICYC) ve Ege Açık Yat Kulübü’nün (EAYK) ortaklaşa düzenlediği 2017 İzmir Kış Trofesi3. Ayak Yarışları, 31 teknenin katılımı ile 11 Mart günü ÇeşmeMarina’da verilen start ile başladı. Bu ayağın sürprizi Sakız Adasından yarışa katılan Code Zero teknesi oldu.

Cumartesi brifing ardından tekneler, iki yarış yapmak için denize açıldı. İlk yarış saat 11: 29’da 12 knot altında başladı. Zaman zaman rüzgar 20 knot üstüne çıksa da tüm tekneler keyifli bir yarış gerçekleştirdi. Özellikle Sakız adasından katılan Code Zero teknesi ile LezitaLemon teknesi arasında çekişme yarışa renk kattı. Ardından 15:08’de sosis rotalı ikinci yarışın startı verildi. Havanın kötüleşmesi ve rüzgar hızının artması nedeniyle yarış sırasında hakemler tarafından kısa rota kararı alınan yarış, 16:28’de son teknenin de finish’e ulaşmasıyla sonlandı.

Keyifli iki yarış sonrasında Verano’da bir önceki yarış ayağının ödül töreni gerçekleştirildi.Ödül töreninde, kokteyl sponsorlarıBarog Marine ve SEY Marin tarafından bu ayakta yarışan tekneler arasında çekiliş yapıldı. Çekiş sonucunda ADA ve PALMARİN İZMİR YELKEN teknelerine BarogMarin tarafından alt yıkama, ARNES teknesine de SEY Marin tarafından motor bakımı hediye edildi. IRC 1’de LEZİTA LEMON SAILING, IRC 2’de ARNES, IRC 3’de MARE, IRC 4’de ÇEŞME SAILING-LADY FAST, IRC 5’de MİRANDA, Destek Sınıfı’nda ERNESTO ve Yelken Okulları Sınıfı’nda HAPPY LEMON LİNEA ROSSAbirincilik ödüllerinin sahibi oldu.

Pazar günü Çeşme daha da sert bir hava ile güne başladı. Brifing ardından hakemler tarafından kontrol yapılıp karada tehir verildi. İlerleyen saatlerde rüzgarın hızının daha da artmasından sonra dolayı pazar günkü yarışlar abondene edildi.

İzmir Kış Trofesi3. Ayak Yarışları sonucunda; IRC 1’de LEZİTA LEMON SAILING, IRC 2’de PALMARIN İZMİR YELKEN, IRC 3’de YUNUS MARIN CYGNUS, IRC 4’de VENTUS, IRC 5’de MİRANDA, Destek Sınıfı’nda ERNESTO ve Yelken Okulları Sınıfı’nda HAPPY LEMONLINEA ROSSA birincilik ödüllerinin sahibi oldu.

İzmir Kış Trofesi4. Ayak Yarışları, 1-2Nisan tarihlerinde Çeşme’de yapılacaktır.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: