Fotoğraf kaynağı www.antalya.com.tr

Gelidonya Fenerini denizden çeken var mı?

Gelidonya Feneri Türkiye’nin en güzel manzaralı feneri olarak kabul ediliyor. 237 metre yüksekliği ile de Türkiye Kıyılarının en yüksek feneri olduğu söyleniyor.

Onu en güzel manzaralı fener yapan yüksekliği ve burnunun önünde sıralanmış beş adalar. Üzerinde yerleşim olmayan sanki instagram için yaratılmış estetik kaya parçaları:)

Google’a Gelidonya Feneri yazdığınızda hep aynı manzara çıkıyor, fener, adalar ve günün saatine göre değişen arka ışık. Tuhaf olan denizden tersine çekilmiş tek bir fotoğrafa internette rastlamadım.

Internette denizden çekilmiş Gelidonya Feneri olmayışının üç nedeni olabilir;

1- Denizciler fotoğraf çekmeyi sevmiyor.

2- O bölgeden geçen denizci yok.

3- Ben google’da yeterince arama yapmadım:)

Eğer o bölgeden teknenizle geçerseniz bir fotoğraf çekin lütfen. Tahminimce en güzel açılardan biri aşağıdaki gibi olabilir

Fotoğraf antalya.com.tr sitesinden. sağ üstteki noktadan geniş açı ile iyi bir kare olacağını düşünüyorum. Güneşin durumuna göre tam ters tarafı da iyi bir kare verir.

Gelidonya Fenerinin bulunduğu Taşlık Burnu Kumluca Mavikent ile Adrasan arasında kalan bir yarımada şeklinde. Taşlık Burnunun doğu tarafında “Sulu Ada” yer alıyor, batı tarafında “Korsan Koyu”. Fener ayrıca dünyanın en iyi 10 uzun mesafe yürüyüş rotasından biri olan “Likya Yolu” nun güzergahındaki en önemli noktalardan biri.

Denizden fotoğrafını çeken bizimle paylaşsın lütfen: info@marinakedisi.com

Share

International Boat Industry Turkiye Temsilcisi, Dijital pazarlama uzmanı, Yazar, Turizm Rehberi. Yayınlanan Kitapları Kıçtankara (2011) Yalnız Yaşama Egzersizleri (2004 Tükendi) Büyülü Gerçeklik E kitap, Komik Beyin E kitap

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: