photo of boats on body of water

CNR Boat Show karaya oturdu.

Bu yıl Şubat sonu Mart başı yapılması beklenen CNR Boat Show gerçekleşmeyecek. Web sitelerinde 17-24 Aralık 2022’ye ertelenmiş olarak gözüküyor. Pandemi ile ilgisi yok. CNR Boat Show ile Yated ( Yat ve Tekne Endüstrisi Derneği) artık birlikte yürümeyecekler bunu biliyoruz. Hiç bitmeyen anlaşmazlıklardan dolayı fuar başka bir tarihe ertelendi. 17-24 Aralık. Yatlar hediyelik eşya olsa mükemmel bir tarih ama maalesef hediyelik değiller. CNR ertelemek zorunda çünkü firmalardan ücretler alınmış durumda. İptal deseler ücretleri ödemek zorundalar. Bu ücretler geri ödenir mi? Zor. Yataş’tan aldığım yatak 14 gündür gelmemesine rağmen yüzde 15 kesinti olmadan geri ödeme alamıyorum. Fuarlara geçen para daha yüksekken geri ödeme yaparlar mı? (Aranızda Yataş’la bir ilgisi olan var mı?)

Bakın Ocak 2022’de yapılması beklenen Düsseldorf Boat Show iptal edildi. Hemen paralar geri ödendi diyeceğimi sanıyorsanız yanılıyorsunuz. Ödememişler henüz ama ödeyeceğiz demişler ki bu beyan bile insanın içine su serper.

Velhasıl Şubat sonu alıştığımız fuar olmayacak. Fuarlardan bahsetmişken duyduğumuza göre Pendik City Port Marina’da 19-27 Kasım’da bir deniz fuarı olacakmış. Kalıcı olur umarım. Uluslarası denizcilik medyasına 12 yıldır yazan biri olarak, Türkiye’deki yat fuarları en çok yazmakta zorlandığım konu, çünkü hep bir iptal, hep anlaşmazlık, bir kavga…Hep yeni bir başlangıç ardından başka bir karmaşa… İşbirliği yapma ve birlikte kazanma konusunda pek becerikli değiliz.

Bugün bence iptaller, ertelemeler üzerine kafa yormayalım hep birlikte Leonard Cohen’ın şarkısını dinleyelim… ( Everybody knows)

Herkes biliyor teknenin su aldığını

Herkes biliyor kaptanın yalan söylediğini…

İşleniyor…
Başarılı! Listeye girdiniz.
Share

International Boat Industry Turkiye Temsilcisi, Dijital pazarlama uzmanı, Yazar, Turizm Rehberi. Yayınlanan Kitapları Kıçtankara (2011) Yalnız Yaşama Egzersizleri (2004 Tükendi) Büyülü Gerçeklik E kitap, Komik Beyin E kitap

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: