Boat Show’da Marinalar Standları ile nasıl bir mesaj verdiler?

Firmalar  fuarlarda öncelikle “stand” dekorasyonu ile ziyaretçileri ile bir iletişime başlar.  Nasıl göründükleri, kullandıkları renkler, kapladıkları alanlar aslında firma kültürlerini ve bakış açılarını gösterir. Bu gözle bazı marinaları inceliyoruz.

Öncelikle Marmaris Yacht Marina kapladığı geniş alan ve pastel renklerle tropik bir his yaratıyor.  Sunduğu alanın hacmi, insanda acaba içeri girsem ne yöne yürürüm gibi bir soru işareti yaratsa da yine de davetkar bir dekorasyonu var. Koltuklar biraz daha klasik bir bakış açısının işaretini veriyor.

Çeşme Marina beyaz renklerin hakim olduğu zarif bir stand dekorasyonuna sahip. Stand duvarları bugüne kadar gerçekleştidiği projeler ve ödüllerin görselleri ile kaplı. Çevreci bir marina oluşunu da dekorasyona dahil ettiği yeşil bitkilerle öne çıkarmış.

Teos Marina da beyazın ağırlıkta olduğu  bir tasarıma sahip. Stand duvarının tek bir yönde olması sebebiyle ziyaretçileri üç yönden içeri davet ediyor. Çeşitli ülke bayrakları ile donatılmış olması uluslararası bir marina olma özelliğine dikkati çekmiş.

Martı Marina‘da da beyaz renkler hakim, ve dikkat çeken büyük  bir stand duvarına koyduğu ekran ile şık bir tasarım yapmış. Duvar, biraz standı kapamış olsa da dikkat çekmesi açısından dekorasyona önemli bir katkı sağlamış.

Onun sağ tarafında görünen Setur Marina standı ise oldukça küçük bir hacme sahip ve sade olarak tasarlanmış. Sanki son anda fuara katılma kararı alınmış gibi bir his veriyor. Küçük olması standı daha dolu gösteriyor ve ziyaretçiler arasında da samimiyeti arttırmış olabilir.

D Marin beyaz rengin tamamen hakim olduğu geniş bir alanda minimalist bir tasarım ile dikkati çekiyor. Çocuklar için ayırdığı D Marin Kids bölümü ile önemli bir farklılık yaratmış. Beyaz fonun önünde duran pano ile mesajını doğrudan ziyaretçilere veriyor.

Port Iasos ve Güllük Marina  da sade bir tasarıma sahip. Özellikle kampanyalarını öne çıkarmaya çalışmışlar. Ziyaretçilerin dikkatini görsellerle kampanyalara ve indirimlere çeken bir tasarım.

Fuar salonunda iki İstanbul Marinası vardı. Wim ve Kıyı Marina. Wim bir süredir faaliyette, Kıyı Marina da ona yakın bir noktada Haziran ayında faaliyete geçecek yeni bir marina. İkisi de geniş bir standla ziyaretçilerin dikkatini çekme yarışındaydı.  Kıyı Marina daha pastel tonlarda, Wim ise mavi ve beyaz tonlarda ziyaretçilere biraz mesafeli bir havadaydılar.

Şu bir gerçek ki, Güney marinalarının sıcaklığı İstanbul Marinalarında olmuyor. Biraz havasından biraz suyundan belki,  tekneler güneye daha çok yakışıyor!

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: