Bir tekneyi batırmanın en sadist yöntemi

Tekneler , kaptanları ya çok akıllı oldukları için batar ya da çok aptal… Gereksiz risk alanlar ya çok aptaldır ya da çok akıllı…Sonuçta bir teknenin mücadelesi, hep insan aklıyla olur. İnsan aklıyla batar ve insan aklıyla çıkar!

Şimdi buna bir şey daha eklendi kötülük

Geçtiğimiz günlerde uluslararası medyada bir haber çıktı. Habere göre 2017 yılında Karayip’te Bahamalar açıklarında bir tekne battı. Balayını teknede geçiren yaşları 41 olan Lewis Bennett ve Isabella Hellman çiftinin teknesi bilinmeyen bir nedenden ötürü batmış ve kadın denizde kaybolmuştu. Çift bir çocuk sahibi olduktan sonra evlenmiş ve çocuğu kadının ailesine bırakıp nikahlandıktan 3 ay sonra balayına çıkmışlardı. Çok trajik görünen bu haberin altından daha büyüğü kendisini saklandığı yerden çıkardı. 

Üç gün önce kamuoyuyla paylaşılan fotoğraflarda teknenin yan tarafında derin bir balta izi keşfedildiği söylendi . Üstelik deliğin içeriden açıldığı tespit edildi.  Uzmanlar batan teknenin pencerelerinin de açık olduğunu ve bu sebeple daha hızlı battığını tespit etti.

Amerikan Sahil Güvenlik tarafından çekilen fotoğraf

Tekneyi kasıtlı olarak, karısını öldürmek için batırdığı düşünülen Lewis Bennett kazadan sonra sahip olduğu eşyaları can salına alarak kendisini kurtarmıştı. Karısını aramak yerine eşyalarını can salına doldurması bile şüpheleri arttırdı.  

Karısının kaybolmasından 16 gün sonra çocuğunu almak için karısının ailesinin yanına gitti, çocuğu İngiltere’ye götürüp kendi ailesine bıraktı  ve sonra mahkemeye karısının ölüm kararını almak için başvurdu. Sonuçta karısı kayıptı ve bu kadar gündür ortaya çıkmadıysa ölmüş olması gerekirdi ve daha da önemlisi bu karar olmadan karısının mal varlığını alamazdı.

Karısının apartman dairesini ve sahip olduğu diğer şeyleri almak için mahkeme kararı  gerekiyordu ve bu da FBI’ın şüphelerini arttırdı. Soruşturma derinleştirildi ve teknenin içeriden balta ile delindiği ortaya çıktı. .   

Karısının bedeni hala bulunamadı.

29 Ocak’ta Miami’de karara bağlanacak davanın sonuçları merakla bekleniyor.

Sonuç bir tekneyi kötülük de batırabilir!

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: