Arkas Aegean Link Regatta için geri sayım

Rüzgar açısından dünyada yelken ve yat yarışı yapılabilecek en iyi parkurlardan biri olan Çeşme’de Arkas Aegean Link Regatta’nın ikincisi 29 Ağustos-2 Eylül tarihlerinde yapılacak.

Arkas, Türkiye Yelken Federasyonu ve Ege Açıkdeniz Yat Kulübü Çeşme Marina’nın geçen yıl çıktığı yolda bu yıl uluslararası yeni sponsor ve destekçilerle Çeşme-Sakız hattı yine şenlik havasına bürünecek.

Fotoğraftakiler sırasıyla; Hasan Tütüncüoğlu, Hakan Kütük, Can Akaltan, Bernard Arkas, Muhittin Dalgıç, Özlem Akdurak, Akif Sezer, Yusuf Öztürk, Murat Öktem

Gündüz mücadele, gece eğlence

Arkas Aegean Link Regatta’da deniz tutkunları, yarışların ve Sakız turunun yanı sıra her gün Çeşme’de farklı bir mekanda yapılacak  özel partilerle de keyiflerine keyif katacak, yarışın denizde, eğlencenin sahilde olduğunu gösterecekler. Yarışın son günü ise yarışçıları görkemli bir parti bekliyor. Çeşme’nin en güzel mekanlarından birinde, en güzide işletmelerden Before Sunset’te gerçekleştirilecek kapanış partisinde ödül töreni heyecanının yanı sıra katılımcılar usta müzisyen Ayhan Sicimoğlu’nun notalarıyla gecelerini unutulmaz kılacak.

Yarış Ilıca Körfezi’nden, Çeşme Merkezi’nden, Ovacık’taki plajlardan ve Sakız Adası’ndan izlenebilecek.

Kupa yeni sahibi bekliyor  

Arkas Aegean Link Regatta’yı kazanan teknenin 1 yıl boyunca elinde bulundurduğu overall kupa, bir yıl sonraki yarışta yeni şampiyona veriliyor.  Yarışı 5 yıl üst üste kazanan tekne ise kupanın daimi sahibi oluyor. Kupa geçen yılın birincisi Anything Dere Construction ekibinin müzesinde bir yıl kaldıktan sonra basın toplantısının sonunda düzenlenen törenle yarış komitesine teslim edildi. Geçen yıl Arkas’ın İzmir üniversiteleri arasında düzenlediği çalıştay sonucunda Dokuz Eylül Üniversitesi Tekstil ve Moda Tasarımı Bölümü Aksesuar Tasarımı Öğrencisi Yeliz Aydın tarafından tasarlanan Overall Kupa, zorlu mücadeleden geçen yelkenlilerin, akıntıyı ve rüzgarı yakalayarak rakiplerini geçip zafere yükselmesini temsil ediyor. Yelkenlileri izleyen insanların gözünden denizin, yelkenin, rüzgarın ahengini yansıtan ve aynı yelkenlinin zarif estetiğini gösteren kupa yeni sahibini bekliyor.

Yarış hakkında detaylı bilgi ve kayıt için:

www.arkasaegeanlinkregatta.com

 

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: