“Aganta teknesi” ve “Bak Bana” şarkısı; nefes kesen ikili

Sena Şener’in Bak Bana şarkısının klibindeki Aganta adlı tirhandil tekne, şarkının sözleri ve müziği ile öylesine özdeşleşmiş ki sanki tekne dile gelmiş de denize duygularını  saçıyor;

Bak bana bak bana

Ne zerre kaldı bende

Sev beni sev beni

İstemem başka senden

Denizler teknelere karşı çok da kibar değil ne de olsa, tuzu, dalgası, kayalıkları severken döver ve geriye bazen zerre bırakmaz teknelerden. İşte bu yüzden bu klip insanın içine dokunuyor. Bir tekne, denizden sevilmekten başka ne ister ki?

Aganta, tamamen eski usullere göre inşa edilmiş yeni bir tekne. Tirhandil’i bilirsiniz tam Ege denizinin mizacına göre tasarlanmış, kısa, kesik dalgaları ile çok iyi anlaşan bir kendine has bir yapı.

Sanatçı tekne konusunda deneyimsiz olduğu için klip çekimi esnasında kaptan güverteye gizlenmiş.

Klibin yönetmeni Candaş Arın hem bir denizci hem de reklam fotoğrafçısı. Yönetmenin çektiği ilk klip, şarkıya ve sanatçıya inandığı için bu projede yer aldığını söylüyor. Klibi Bodrum açıklarında Nisan soğuğunda çekmişler, üstelik açık denizde motor arızalanmış. Neyse ki Milta Bodrum Marina’nın verdiği botla beraber klibi tamamlamışlar. Tamamı denizde geçen muhteşem bir klip ve nefes kesici bir parça:

Candaş Arın’ın Palmarina’da bir fotoğraf galerisi var. Sanatçının deniz temalı fotoğraflarından bazıları için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: