A101’de satılan teknenin üreticisi durumdam memnun mu?

A101 market zinciri, Marinboat marka 4,95 metre uzunluğundaki kamaralı fiber tekneyi 79.999 TL’lik fiyatıyla kataloğuna sokmasıyla Türkiye gündemi de bu konuda hareketlendi. Daha önce de zincir marketlerde tekne satılmasına rağmen bu sefer her kesimden büyük ilgi gördü.

Acaba bu satışa sunulan teknenin üreticisi Marinboat bu gelişmeleri nasıl karşıladı? Bu yüksek ilginin Marinboat’a yansıması nasıl oldu?

Bu ilginin ardından tekne üreticisinin telefonları kilitlendi. Firmaya her gün en az 100 telefon gelmeye başladı ki, bu kulağa hoş gelse de kendi çalışma dengesini kurmuş bir firma için, zaman ve enerji tüketimi açısından altüst edici bir durum. Duyduk ki ilgiden memnun olmalarına rağmen tekrar böyle bir kampanyaya katılmayı düşünmüyorlar.

Yılda üretim kapasitesi 600-650 civarında olan, oturmuş yerli ve yabancı bir hedef kitlesi olan bir üretici açısından anlaşılır bir durum.

İç Anadolu’dan bile, denizi olmayan şehirlerden bile üretici firmaya telefonlar gelmesi neyse ki insanların yaşam belirtisi gösterdiklerinin bir göstergesi. Aslında A101 kataloğuna koyduğu tekne ile insanlara tekne almak mümkün mesajı verdi ve bu açıdan çok önemli. A101 bu mesajı verdi ama ardından Marinboat teker teker gelen telefonlara tekne almanın ayrıntılarını, hangi denizde kaç kişi binmesi gerektiğini kısaca tekne almak mümkün ama denize açılmak dikkat ister konusuna dikkat çekti.

Elbette esprisi de çok yapıldı. En iyi espri başka bir süpermarketin kataloğuna psikolog koyması oldu.

Share

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: