19 Mayıs Coşkusu, Çeşme Körfezi’ni Ay-Yıldız’la Donattı

EAYK-Çeşme Marina tarafından düzenlenen 2018 İzmir Kış Trofesi 5. ve son ayak yarışları, 19-20 Mayıs hafta sonu Çeşme Marina’da 34 teknenin katılımı ile yapıldı.

Cumartesi, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan brifing ardından yarışçılar denize açıldı. Tüm teknelerin bayraklarla donatılması ve tüm yarışçıların Ay-Yıldızlı tişörtler giymesi, Çeşme Körfezi’nin gelincik tarlasına benzemesine neden oldu. Teknelerin, 19 Mayıs geçişi Çeşme sahilinden de coşkuyla izlendi. Geçiş sonrasında 10 knot rüzgar altında başarıyla 2 yarış yapıldı. Yarışların ardından akşamüstü Marina Yacht Club’de 4. Ayak Ödül Töreninde; IRC 1’de ATLANTIS-X, IRC 2’de ARNES, IRC 3’de AYK – BLUE MİLES, IRC 4’de AYK – LADYSUN, IRC’5 de MİRANDA ve Destek Sınıfında PRIME TIME birincilik ödüllerinin sahibi oldu.

Pazar günü brifing ardından yarışçılar, son kez denize açıldılar. Sarı ve beyaz bayrak altında start alan yarış, ilerleyen saatlerde rüzgarın kalması nedeniyle beyaz bayrak altında start alan IRC V ve Destek sınıfları için abondene edildi. Diğer sınıflar ise yarışı tamamlayıp marinaya döndüler. Yarışların ardından gerçekleştirilen son töreninde hem Kış Trofesi 5. Ayak yarışı kazananlarına hem de genel Trofe kazananlarına ödülleri dağıtıldı. İzmir Kış Trofesi 5. Ayak Yarışları sonucunda; IRC 1’de SHAKER, IRC 2’de ARNES, IRC 3’de YUNUS MARIN CYGNUS, IRC 4’de VENTUS, IRC 5’de MIRANDA ve Destek Sınıfı’nda FUN LEMON – BARAN AMBALJ birincilik ödüllerinin sahibi oldu. İzmir Kış Trofesi sonucunda ise; IRC 1’de LEZİTA –  LEMON SAILING, IRC 2’de ARNES, IRC 3’de YUNUS MARIN CYGNUS, IRC 4’de AYK – LADYSUN, IRC 5’de MIRANDA ve Destek Sınıfı’nda FUN LEMON – BARAN AMBALJ birincilik ödüllerinin sahibi oldu.

Share

Bir Cevap Yazın

%d