Yat dünyasında geçtiğimiz bir ay içinde olanlar

2018 Cannes Yacht Festivali nasıl geçti?

542 firmanın katıldığı ve bu sayının yüzde 40’nın tekne üreticileri olduğu Cannes Yacht Festivali katılımcıları uzun süredir etmediği kadar mutlu etti. Geri kalan yüzde 60’lık dilim içinde her türlü kategoriden ürün vardı.  Fuarda 219 yeni tekne sunuldu ve bunların 122 tanesini dünya prömiyeri bu fuarda gerçekleştirildi. Motorlu yatlar çoğunluktaydı ve gelecek sene yelkenlilerin ve multihul’ların ayrı bir bölümde sergileneceği duyuruldu.

Lürssen tersanesinde çıkan yangının sigorta bedeli 590 milyon Euro civarında olacağı düşünülüyor

Lürssen’in Bremen_Aumund’da yer alan tersanesinde çıkan yangında 100 metre üzerindeki bir süperyat ciddi bir şekilde hasar görmüştü. Kimsenin yara almadığı yangın geçtiğimiz ay meydana gelmişti.

Yangının nedeni bilinmiyor ve süperyatın ne derecede hasar aldığı açıklanmadı ama sigorta bedeli olarak bir yatın gövdesi için ödenen en yüksek sigorta bedeli olarak tarihe geçeceği düşünülüyor.

Yağmur bir fuarı baltalar mı?

2018 Oslo Yat fuarı ağır yağmura rağmen diğer yıllardan çok daha fazla ziyaretçi çekti. Genelde yağmur ve kötü hava şartları fuar ziyaretçisinin düşmesi ile ilişkilendirilir fakat öyle değilmiş.

Oslo fuarında denizciliğe duyulan ilgi yağmurun önüne geçerek fuarcıların yağmuru bahane etmesinin sadece bahane olduğunu kanıtladı.

Amerika’da hız tekneleri satışı Ağustos’ta yüzde 3.5 arttı  

Amerikada’da NMMA (National Marine Manufacturer’s Association)’ının açıkladığı rakamlara göre hız teknelerinde yeni tekne kayıtları yüzde 3.5 arttı.

HISWA fuarında hem ziyaretçi hem de tekne sayısı arttı

Hollanda’da Eylül ayından gerçekleşen HISWA fuarında gösterilen tekne sayısında geçen senelere göre yüzde 17.5 oranında artış oldu ve ziyaretçi oranından katılan firmalar memnun ayrıldı. 300 yeni tekne gösterildi bunların 80 tanesini prömiyerini bu fuarda gerçekleştirdi.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: