Site icon Marina Kedisi

Teknenize DÖVME yaptırır mısınız?

Tekneye dövme yaptırılır mı? Elbette hayır ama vinil kaplamaları gördükten sonra evet desenli kaplamalar için tekne dövmesi denilebilir diye düşüneceksiniz. Teknelerin özgün, yaratıcı tasarımlarla kaplandığı bazı örnekler:

Teknelerinizi desenli olarak ya da düz olarak kaplatabilirsiniz. Hem içine hem de dışına uygulatabileceğiniz bu Vinil kaplamaların dikkat çekici görünmesi dışında bazı avantajları var. Öncelikle Vinil Kaplama boyanın alternatifi olarak adlandırılıyor. Üstelik çoğu zaman daha ucuz ve hızlı bir uygulama. Üstelik düz boyalar yerine desenlerle tekneleri bir sanat eserine de dönüştürmek mümkün. Genelde yarış tekneleri farklı desenlerle kaplama yaptırmaya daha meyilli. Bir de teknesini satmayı düşünenler vinil kaplatıyorlar, koruyucu olsun diye. Bir de ticari tekneleri daha gösterişli bir hale getirebilir. Boğazdaki teknelerin desenlerle kaplandığını düşünsenize….

Tekne kaplama desenleri üzerine çalışanlar var mesela şu linkte oldukça yaratıcı çalışmalar var https://marinegraphicsink.com/offshore/?v=3a1ed7090bfa

Kalıcı mı?

Tekne üzerindeki kalıcığı biraz hava koşullarına biraz da kullanılan yapştırıcılara göre değişiyor. 10 yılı bulan da var, 8 yılda kalan da var.

Çevreye zararlı mı?

Çevresel etkileri hakkında farklı yorumlar var. Kimi çevresel etkisi fazla değil diyor ama sonuçta plastik bir ürün o sebeple biraz daha araştırmak gerek.

Daha ucuz mu?

Daha ucuz ve daha kısa sürede yapıldığı söyleniyor. Özellikle büyük yatlarda oldukça zaman tasarrufu sağlayabilir.

Türkiye’de uygulayan bir firma var mı?

İzmir Fuarına katılan bir firma vardı. http://performanceyacht.com.tr/ Başka varsa da henüz görmedik.

Uygulaması nasıl?

Teknenin pürüzsüz olması lazım, Bantlar, ısı tabancaları, yapıştırıcılar vesaire lazım. Kısacası bir profesyönele yaptırmalısınız.

Bir örnek video aşağıda:

Aylık marinakedisi E bültene kayıt olmadıysanız, E-postanızı yazarak kaydolabilirsiniz.

Exit mobile version