Satılık Sunseeker Yat Modelleri

Sunseeker ikonik bir İngiliz motoryat markasıdır. Şu an hisselerin çoğu Çinlilere ait. 1969 da Poole Power Boats olarak üretime başlayan ikonik yatlar 1985 yılında Sunseeker ismini aldı.

Marinakedisi içinde sergilenen Türkiye’deki Satılık Sunseeker Yat Modelleri
için tıklayın.

Türkiye’deki Satılık Sunseeker Yatları

Aşağıda bize yakın olan ülkelerdeki seçenekleri görebilirsiniz.

Yunanistan’daki Satılık Sunseeker Yatları

Hırvatistan’daki Satılık Sunseeker Yatları

Yıllara göre genişlik ve uzunluk ayırt etmeksizin Satılık Sunseeker
listesini aşağıda sunuyoruz

1900-1995 arasında Satılık Sunseeker Yatları

1995 -2000 arasındaki Satılık Sunseeker Yatları

2000-2005 arasındaki Satılık Sunseeker Yatları

2005-2010 arasındaki Satılık Sunseeker Yatları

2010-2015 arasındaki Satılık Sunseeker Yatları

2015-2020 arasındaki Satılık Sunseeker Yatları

2020-2023 arasındaki Satılık Sunseeker Yatları

Sunseeker Tarihi ( Kaynak Sunseeker)

Sunseeker’ın kurucusu Robert Braithwaite, yeni bir tür tekne inşa etmeyi hayal ediyordu. Erken dönem tekne tasarımında sınırları aşan Robert, bir avuç müşteriye özel ilk tasarımlarıyla motorlu tekne alanında devrim yarattı.
Yetmişli yılların başında, Birleşik Krallık’ta spor ve eğlence pazarları için önemli bir tekne üreticisi yoktu. Piyasaya sürülen ilk tekne 1971’de Sovereign 17 oldu ve hemen ardından Sovereign 20 geldi. 1972 yılına gelindiğinde Sunseeker teknelerini Southampton Boat Show’da sergiliyor ve yeni müşterilerle tanışmak istiyordu. Formula 1 pilotu Henry Taylor’dan başkası teknelere aşık olmadı, ancak tam genişlikte bir şezlonga sahip olmak istiyordu. Sunseeker’ın müşterilerine tam olarak istediklerini vermesinin erken bir örneğinde, ekip bu benzeri görülmemiş ve sonuçta başarılı olan yeni tekneyi tasarlamaya koyuldu.
Robert’ın küçük kardeşi John da şirkete katıldı ve Ürün Geliştirme Direktörü olarak çok sayıda ödüllü tasarımda etkili oldu. 2019’da emekli olana kadar 50 yılı aşkın bir süre bu görevi sürdürdü. Sektörde ivme kazanan Sunseeker, Sports 23 ve Daycab 23’ü piyasaya sürerek spor kruvazörlere yönelik artan talebi karşılıyordu.
Braithwaite kardeşler, Akdeniz pazarı için tamamen yeni bir tür gezi teknesi tasarlamak üzere önde gelen tekne tasarımcısı Don Shead ile ortaklık kurdu. Offshore 28 bu eşsiz işbirliğinin ürünüdür ve Avrupa’da türünün ilk örneğidir. Yenilikçi gövde performansı, performans tekneleri için standartları belirledi. Sunseeker International gelmişti.
Sahiplerinin teknelerini nasıl kullanmak istediklerinden yola çıkmaya devam eden Sunseeker, son derece benzersiz tekneler inşa ediyordu. Portofino 31’de odak noktası gece konaklamadan büyük grupları ağırlayabilecek kokpitlere kaymış, ortaya stil sahibi, geniş ve konforlu, iki kabinli bir tekne çıkmıştı. Sunseeker, olağanüstü Tomahawk 37’de kendini gösteren bir güven dönemi olan keyif, eğlence ve yüksek performansa vurgu yapmıştı. Bugün hala sevilen bu ikon, Sunseeker’ın vaat ettiği her şeyi kesinlikle yerine getiren pratik bir teknenin bir başka örneğiydi.

90’lı yıllar teknecilikte bir stil çağını başlattı. Sunseeker, otomotiv tasarımında ortaya çıkan yumuşak şekilleri ve kavisli siluetleri benimsemeye başladı. Performans, stil ve olağanüstü manevra kabiliyetini bir araya getiren, çift jet motorlu ilk üretim tekne olan Renegade 60’ı ortaya çıkardı. Sunseeker sadece yaratıcı tekne tasarımında değil, giderek artan bir şekilde dünyanın önde gelen tekne üreticilerinden biri olarak da ölçütleri belirledi.
Yüzyılın başında Sunseeker, Uluslararası Süperyat Tasarım ödüllerinde dünyanın en prestijli ödüllerinden ikisini kazanan, o zamana kadarki en büyük motoryatı 105 Yacht’ın lansmanıyla hız kazandı. Gelişmiş kompozit malzemeler ve en yeni yapım teknikleri lüks teknecilikte yeni bir çağ yarattı. Bunu, yeni nesil yat yapımına ilham veren 37M Yacht gibi daha da büyük süperyatlar izledi. 2015 yılında Sunseeker 100. süperyatının teslimini kutlayarak Sunseeker inovasyonunun ve işçiliğinin onlarca yılına damgasını vurdu.
Sunseeker, dördüncü James Bond filmi ‘Quantum of Solace’da 37 Metre Yat, Superhawk 43, Sovereign 17 ve Robert Braithwaite’in cameo görüntüsü ile yer aldı.

Satılık Bavaria Yat Modelleri

Satılık Jeanneau Yat Modelleri

Satılık Princess Yat Modelleri

%d blogcu bunu beğendi: