Satılık Jeanneau Yat Modelleri

Jeanneau, 1957’den beri yat üreten bir Fransız tersanesidir. Bir hırdavat dükkânı sahibi olan Henri Jeanneau tarafından kurulmuş ve işe motorlu tekneler üreterek başlamıştır. Jeanneau tek gövdeli teknelerde uzmanlaşmıştır, ancak Lagoon katamaranları adında uzman bir çok gövdeli tekne serisi yaratmıştır. Jeanneau (ve Lagoon) 1995 yılından itibaren  Beneteau Grubun bir parçası olmuştur.

Marinakedisi içinde sergilenen Türkiye’deki Satılık Jeanneau Yat Modelleri:

Türkiye’deki Satılık Jeanneau Yelkenli Yatlar

Türkiye’deki Satılık Jeanneau Motoryatlar

Aşağıda bize yakın olan ülkelerdeki seçenekleri görebilirsiniz.

Yunanistan’daki Satılık Jeanneau Yelkenli Yatlar

Yunanistan’daki Satılık Jeanneau Motoryatlar

Hırvatistan’daki Satılık Jeanneau Yelkenli Yatlar

Hırvatistan’daki Satılık Jeanneau Motoryatlar

JEANNEAU’NUN YILLARA GÖRE HİKAYESİ ( KAYNAK JEANNEAU)

1950

1957

                1957 yılında, zaten uçaklara ve otomobillere tutkuyla bağlı olan Henry Jeanneau, penceresinin önünden geçen bir tekneyi izlerken başlayan motorlu tekne tutkusunu yeni keşfetmişti. Kısa bir süre sonra, zengin bir zanaatkârlık mirasına ev sahipliği yapan Fransa’nın Les Herbiers kentinde, o zamanın en büyük ulusal yarışı olan 6 saatlik Paris yarışına katılacağı ahşap bir gövde inşa etmeye başladı. Çizgiyi ilk geçen o oldu ve bu onu harekete geçirdi. Böylece, geçmişte kalan bir zaman bir meslek haline geldi.

1958

                Tersane ilk fiberglas gövdesini inşa etti. Bir petrokimya ürünü olan bu yeni malzeme, daha önce benzeri görülmemiş bir teknolojik atılım yarattı.

“Başlangıçta haftada üç tekne inşa ediyorduk. Çok zanaatkârcaydı. Omurgadan kaburgalara kadar her şeyi ahşap preformlardan inşa ettik. Müşterilere fiberglasın ahşap kadar iyi performans göstereceğini kanıtlamak gerekiyordu. İlk modelin adı “Sport polyester “di. Ardından “Mirage” ve “Prélude” geldi. Fiberglas kesin olarak tercih edilen malzeme haline geldi.”

Robert Rigaudeau, Gemi İnşa Mimarı, Tasarım Departmanı

İlk üretim hattı motorlu teknesi, Sea Bird

                Jeanneau tersanesi, gerçek bir başarı olan Alizé ile ilk yelkenli tekneleri üretti.

                Bu yıl yelkenciliğin “demokratikleşmesinin” başlangıcı oldu ve tekne üretimi arttı.

Aynı yıl Jeanneau muhteşem Love Love ve Sangria’yı piyasaya sürdü. Bu son model büyük bir başarı elde etti ve Jeanneau’nun yaşanabilir yelkenli teknelerin tasarım ve yapımında pazar lideri olarak konumunu sağlamlaştırdı. 3,000 tekne satıldı.

1976

JEANNEAU, Yves Olivaux’nun dümenciliğini yaptığı MELODY İLE TEK ELLE TRANSATLANTİK YARIŞINA GİRDİ. Bu önemli olay, Eric Tabarly’nin yaptığı gibi, üretim modeli bir teknenin Atlantik’i tek elle geçebileceğini oldukça basit bir şekilde göstermiştir.

                FLIRT’İN LANSMANI Flirt’i 6 metrelik modeller arasında çok üst sıralara yerleştiriyoruz. Sağlam, iyi yapılmış ve her açıdan çok tatmin edici görünüyor.”

Neptune Nautisme n° 158 – Ağustos-Eylül ’76

1980

                JEANNEAU SHIPYARD, Transports Graveleau şirketiyle birlikte POWERBOAT YARIŞLARINA KATILIR.

Birkaç sezon boyunca, Michel Rousse’un dümenciliğini yaptığı Formule 1 Inshore veya Formule 3000 (1984) katamaranları, daha sağlam Kevlar gövdeleriyle yarışmayı domine eder.

                YENİ BİR MOTORLU TEKNE MODELİNİN LANSMANI: CAP CAMARAT

Cap Camarat serisinin ruhu Cap Camarat 575 ile doğdu. “Denizlerin 4 x 4’ü” olarak adlandırılan bu tekne, denizcilik nitelikleriyle efsaneleşmiştir. Bugün Cap Camarat serisi, spor ve eğlence amaçlı motorlu teknelerde uluslararası bir referans haline gelmiştir.

1981

                Jeanneau, 2.000 km’lik bir dayanıklılık testi olan Nyamey-Bamako Rallisi’nde ilk 3 sırayı kazandı. Kevlar’dan özel olarak inşa edilen Cap Camarat Niger 510, Gérard D’Aboville ile bu Afrika macerasının büyük kazananı oldu. Aynı yıl Club Med, su kayağı için motorlu tekne filosunu yenilemek üzere Jeanneau’yu seçti.

1982

                JEANNEAU YELKENLİ TOUR DE FRANCE’IN TEK TEDARİKÇİSİ OLDU

Jeanneau, 1982 ve 1998 yılları arasında 3 nesil yelkenliyle Yelkenli “Tour de France” için özel tedarikçi olmuştur: Rush Royale 1984 yılında Selection ile değiştirildi.

JTA’NIN (JEANNEAU TECHNIQUES AVANCÉES) YARATILIŞI Rekabetçi yelken ve yüksek teknolojili inşaat tutkunu kadın ve erkeklerden oluşan bu atölye, tamamı yüksek teknolojili yarış tekneleri olan yaklaşık 50 prototip geliştirdi: Formula 40’lar, maxi-multihull’lar, 60 feet trimaranlar, One Tonner’ların yanı sıra The America’s Cup, The Globe Challenger vb. için tekneler.

1983

                1983 yılında suya indirilen Sun Kiss, kısa sürede büyük gezi yelkenlileri arasında bir referans haline geldi.

1984

                O zamana kadar yapılmış en büyük katamaran olan “Fleury Michon 7 “nin inşası, Fleury Michon, Jeanneau ve Philippe Poupon gibi büyük kaptanlar arasındaki güzel ilişkinin bir ürünüydü. Fleury Michon 8, 9, 10 ve 11, 1986’da Route du Rhum (tek elle yapılan transatlantik yarışı) ve 1987’de transatlantik yelken rekoru da dahil olmak üzere çok sayıda şampiyonluk kazanacaktı.

1985

1. Lagün katamaranı

1987

                Jeanneau, üretim modeli bir motorla hız (170.21 Km/s) ve 24 saat boyunca dayanıklılık açısından dünya rekorlarını kırarak, motorlu tekne yarışları dünyasındaki uluslararası liderliğini pekiştirdi. Jeanneau, 24 saatlik Rouen yarışında dört kez, 6 saatlik Paris yarışında, Büyük Britanya’da ve Singapur’da zaferler elde etti.

1989

                Garroni Design tarafından tasarlanan ilk PRESTIGE’in doğuşu. Çağdaş tarzı ve olağanüstü denize elverişlilik özellikleriyle hemen kalpleri kazandı. Bu lansman Jeanneau’nun lüks motoryat pazarına girişinin sinyallerini verdi. Bugün 2500’den fazla PRESTIGE motoryat yedi denizi dolaşıyor.

1990

“Groupe Pierre 1er” trimaranıyla Florence Arthaud inanılmaz bir yarış çıkardı ve Fleury Michon ile RMO’nun önünde yarışı ilk sırada tamamladı. Bu, podyumdaki üç tekneyi de inşa eden Jeanneau için üçlü bir zaferdi.

991

                Jeanneau One design (JOD), Fransa Yelken Turu’nun resmi teknesi olarak Sélection’ın yerini aldı.

1995

YouTube devre dışı bırakıldı.

Video paylaşım hizmetleri, siteye zengin medya eklenmesine ve görünürlüğünün artırılmasına yardımcı olur.

Bu üçüncü taraf hizmetlerine izin vererek, çerezlerini ve düzgün çalışmaları için gerekli izleme teknolojilerinin kullanımını kabul etmiş olursunuz.

YouTube’a İzin Ver

SİNEMADA JEANNEAU

Kevin Costner’ın oynadığı Amerikan filmi “Waterworld “ün muazzam prodüksiyon ihtiyaçlarını karşılamak için “Pierre 1er “in iki kopyası üretildi.

                SUN FAST YARIŞÇI KRUVAZÖR SERİSİNİN DOĞUŞU

İlk Sun Fast, Philippe Poupon ile işbirliği içinde Philippe Briand tarafından tasarlanan bir Jeanneau yarışçı kruvazör yelkenlisi olan Sun Fast 52’nin üretimiyle görücüye çıktı.

                Chantiers Jeanneau, Bénéteau’ya katıldı. Bu aynı zamanda Microcar (lisanstan muaf araçlar) ve Lagoon’un (katamaranlar) gruba katıldığı yıldır.

                Amerika Birleşik Devletleri’nde Jeanneau America’nın kuruluşu.

2000

Sun Odyssey serisi ile 2000’li yıllar, Jeanneau’ya özgü niteliklere sahip bir yelkenli serisinde dinamik bir büyümeye tanık olacaktı: zarafet, konfor, yenilik ve denize elverişlilik.

2005

                Büyük Jeanneau modellerinin yapımına adanmış tesisimiz genişletildi. Jeanneau artık üretim modeli teknelerin inşası için 40 hektara yayılan dünyanın en büyük tersanesine sahip olacak.

2008

                Jeanneau, Daniel Andrieu tarafından tasarlanan ve “Avrupa’da Yılın Yatı” seçilen Sun Fast 3200’ü suya indirdi.

2010

2011

Hong-Kong’da Asya Pasifik Jeanneau yan kuruluşunun kurulması.

2013

                JEANNEAU, yeni Sun Fast 3600 ile 18. SUN FAST MODELİNİ DUYURUYOR. Şüphesiz, bu yeni yelkenli etkileyici bir aile serisine güzel bir katkı!

                JEANNEAU’nun resmi tedarikçisi olduğu DONGFENG RACE TEAM, Volvo Ocean Race’te Çin’i temsil ediyor.

2014

JEANNEAU 60 FEET ÜZERİNDEKİ İLK ÜRETİM YATINI SUNUYOR: JEANNEAU 64 ! Bu, Jeanneau ekibinin deneyimi ve yetenekleriyle mümkün kılınan ve müşteriler tarafından çok iyi karşılanan cesur bir hamledir.

2015

                JEANNEAU, YARIŞIN LİDERİ Sun Fast hattı 4 bölümün 3’ünde podyumu domine ediyor ve 10’u ilk 12 arasında yer alıyor. Hız, performans ve teknolojiyi birleştiren bu hat için çok güzel sonuçlar!

2016

                Jeanneau, içten takma motorlu tekneler pazarında önemli bir oyuncu haline gelmiştir. Leader, Velasco ve NC serilerinin her biri kendi yenilik payını sunuyor.

2017

ABD’DE ÜRETİLDİ Jeanneau NC 895’in üretimine Cadillac, Michigan’da başladı.

2017

                60 YILLIK TEKNE İNŞASI Jeanneau 2017 yılında önemli bir kilometre taşına ulaştı ve tekne yapımında 60. Yılını kutladı!

2018

                WALK-AROUND SERİSİ Jeanneau gezi yelkenlileri için yeni bir konsept sunuyor – walk-around güverteler. Sun Odyssey 440’ın ardından Sun Odyssey 490 ve 410’un piyasaya sürülmesiyle başlayan bu yelkenliler, dünyanın dört bir yanında uluslararası ödüller kazandı.

2019

                SUN FAST 3300 GELDİ Son derece başarılı Sun Fast serisinin en yeni üyesi olan 3300, Guillaume Verdier ve Daniel Andrieu’nun ortak çalışması sonucu ortaya çıkmış ve çeşitli derecelendirme kuralları altında yüksek performans ve başarıyı garanti etmektedir.


Satılık Bavaria Yat Modelleri

Satılık Sunseeker Yat Modelleri

Satılık Princess Yat Modelleri

%d blogcu bunu beğendi: