Site icon Marina Kedisi

Klasik Tekneler Setur Kalamış Marina’da buluştu

Klasik Teknelerin 4. kez buluşması Setur Kalamış Marina’da gerçekleşti. Hamit Naci Mavi Vatan Vakfı tarafından düzenlenen buluşma  Klasik Tekneler PlatformuSetur Kalamış MarinaKÜDENFORİstanbul Yelken Kulübü ile Tuzla Su Sporları ve Yelken Kulübü işbirliği ile gerçekleştirildi. Organizasyonun sponsoru, denizciler için geliştirilen bir aplikasyon olan Boatmate oldu.

Etkinlik kapsamında klasik tekneler sergilendi, klasik teknelerle ilgili konferans verildi.

Klasik tekneler ilk olarak 22 Eylül 2018 tarihinde sergilenmişti. ikinci buluşma 27 Eylül 2019, üçüncü buluşma da 27 Eylül 2020 tarihlerinde gerçekleşti.

Organizasyonu gerçekleştiren kurumlar hakkında kısa bilgi:

Hamit Naci Mavi Vatan Vakfı İlk sivil denizci Hamit Naci’nin torunu olan Emekli Büyükelçi Müfit Özdeş’in öncülüğünde 30 Ekim’de 2021 yılında kurulan vakıf. Vakfın yönetim kurulunda Işık Aylan, Edhem Dirvana, Fatih Goca, Adil Tuğcu ve Ramazan Cem Gürdeniz yer alıyor. Merkez Heybeliada

Klasik Tekneler Platformu, Klasik tekneler ile ilgili kurulan platform. Websitesi

KÜDENFOR Koç Üniversitesi Denizcilik forumu Websitesi

Klasik tekne tanımı nedir?

Klasik Tekneler Platformunun websitesinde yer alan tanımlama aşağıdaki gibi:

Hiç bir kuruluş tarafından klasik tekne statüsünde kayıt altına alınmamış, herhangi bir münhasır organizasyon içerisinde bulunmayan, deniz kültür varlığı özelliklerine sahip, milli bayrak taşıyan, 1977 yılı öncesi üretimi ve/veya 1977 yılı sonrasında üretilmiş olsa bile tasarımında klasik dönem çizgilerine sadık kalınmış, inşasında ahşap ve çelik malzeme kullanılan tekneler Klasik Teknelerdir. Kriterler için Klasik Tekneler Platformunun websitesine tıklayın.

YELKEN SEVERLER İÇİN ALABANDA YELKEN KART OYUNU

Exit mobile version