Kendisi küçük-Websitesi büyük bir marina

İzmir Marina’yı biliyorsunuz, İzmir Belediye’sinin Marinası. Denizde 60, Karada 15 tekne bağlama kapasitesi olan küçük bir marina. Fakat websitesi kendisinden çok daha büyük hissi veriyor.

Bazı ifadeler öyle seçilmiş ki sanki emekli bir albay hazırlamış gibi 🙂 Mesela “Denizcilik Otoriteleri” diye bir bölüm var. Kırk yıl düşünsem bu ifade aklıma gelmez. Denizcilik otoritesi kim acaba diye açıp baktım. Sandım ki denizcilik konusunda usta, dünya turu yapmış yelkenciler var ama hayır Sahil komutanlığı, Kıyı emniyet müdürlüğü bu gruba dahil edilmiş. Farklı bir bakı açısı dedim ve içeriği kimin hazırladığını merak ettim.

Marinanın Kurumsal İletişim sorumlusu Özge Ulman hazırlamış ve içerik konusunda da Yaşar Üniversitesinden akademisyen Mehmet Tunç’tan danışmanlık almışlar. Yani bir asker olmasa da akademisyenin katkısı var. Mesela yine sitede yer alan “Çevre Bilinci” tam bir akademisyen ifadesi, oldukça didaktik.

En çok hoşuma giden, etkinlikler sayfasında Körfez’deki etkinlikler ve Marina’daki etkinlikler diye iki bölüm açmış olmaları. Umarım İzmir’e renk katan etkinlikler düzenlerler. Ek olarak yakın rotaları koymuşlar, İzmir’i tanıtmışlar…

Websitesinin çok mavi olduğunu düşünüyorum ama mavi olmayan bir marina sitesi olabilir mi olamaz tabi. Mavi Kıta adında da 3 ayda bir çıkan bir dergileri var. Mavi Kıta Dergisi linkinden ücretsiz okuyabilirsiniz.

Emek harcanılmış bir websitesi. Ellerine sağlık diyorum. Bir marina websitesi için gerekli olanlar var, sade, kafayı da karıştırmıyor. Farklı bir bakış açısı da sunmuş… Pek dinamik bir sayfa değil ama zamanla belki olur.

Bu site sayesinde yerli ve yabancı marinaların websitelerini inceleyip, en iyi marina websitesini bulmaya heveslendim. Estetik, deniz hissini veren ve yaratıcı bir site bulunca paylaşacağım.

Websitesi güzel olan marinanın hizmetleri de iyi olur inancındayım.

Share

International Boat Industry Turkiye Temsilcisi, Dijital pazarlama uzmanı, Yazar, Turizm Rehberi. Yayınlanan Kitapları Kıçtankara (2011) Yalnız Yaşama Egzersizleri (2004 Tükendi) Büyülü Gerçeklik E kitap, Komik Beyin E kitap

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: