Dijital Pazarlama Danışmanlığı

Dijital Pazarlama Danışmanlığı konusunda bir arayış içindeyseniz yardımcı olmaya hazırız. Özellikle denizcilik firmalarına yönelik başlattığımız bu danışmanlık; bir “dijital pazarlama haritası” oluşturmakla başlıyor. Harita ne içeriyor;

Dijital Pazarlama Haritası

  • Websitenizin dijital dünya içindeki konumu
  • Rakiplerinizin konumu
  • Varılması gereken konum

Buna bir eylem planı da eklemek isterseniz:

  • Oraya varmak için yapılması gerekenler

Temel olarak şu yapılıyor; bir websiteniz halihazırda varsa bunun teknik olarak ne kadar dijital pazarlama için uygun olup olmadığına bakıyoruz. Sonrası ise tamamen içerik düzenlemesi ve web dünyasında ilgili web siteleri ile link kurmak. Bu kadar basit. Karmaşık bir yol değil. Sadece rakiplerinizin ve sektörünüzün analizinin iyi yapılması ve buradan çıkan sonuçların iyi okunması gerek. Örneğin Dijital pazarlama açısından yat sektörü için enteresan bir veriyi okumaya çalışalım. Google Trends ‘e göre ” yacht prices” yat fiyatları arama öbeği en fazla Birleşmiş Arap Emirliklerinde arama yapılıyor. Yani en çok o bölgedeki insanlar bu şekilde google’da arama yapıyorlar. Bu veriyi nasıl okuyacağız? Pahalı olanın mı peşindeler? Gösteriş için pahalıyı mı arıyorlar? Nasıl?

Artık bir ihtiyaçtan ziyade bir mecburiyete dönüşen dijital pazarlama temel ilkelerini bir kez çözümledikten sonra, devamında bu dünyadan oldukça zevk alacağınızı söylemek şaşırtıcı değil. Sanki her gün oynana bir milli maç heyecanıyla websitenizin ziyaretçi rakamlarını takip etmek ve hatta bunu artırmak için yaratıcı, denenmemiş yollar keşfetmek zamanla insana heyecan veriyor.

Dijital pazarlama dijital dünyada atılan adımların, stratejilerin tümünü kapsar ve unutulmaması gereken dijital dünya da gerçek dünya gibidir. Görünür ve ulaşılır olmak esastır. Biraz zaman yatırımı gerektirir. Bugün attığınız bir adımın sonucu hemen yarın alamazsınız ama kısa bir zaman sonra fazlasıyla gelir.

Ön bilgi için “info@marinakedisi.com”

Türk Yat Firmaları Dijital Dünyanın Neresinde? adlı yazıyı okumak için tıklayın

%d blogcu bunu beğendi: