D-Marin Klasik Müzik Festivali bugün başlıyor

d marin

 

D-Marin Klasik Müzik festivali bugün saat 21.00’da İdil Biret’le başlıyor ve 27 Ağustos’a kadar Bodrum’a yayılarak devam ediyor. Program, konserler, atölyeler, filmler, sergilerle dolu zengin bir programa sahip.

75’inci yaşını kutlayan usta sanatçı İdil Biret’e bu akşam  açılış konserinde D-Marin Klasik Müzik Festivali tarafından “Onur Ödülü takdim edilecek. Ayrıca  İdil Biret sevenler bugünkü konserden sonra, yarın 22. Ağustos’ta sanatçının belgeselini ücretsiz izleyebilir.

festival

Festival ayrıca Londra Oda Orkestrası, Vladimir Ashkenazy, Daniel Kharitonov, LucienneRenaudin-Vary, Fazıl Say, Monica Molina, bilkent Senfoni Orkestrası, İbrahim Yazıcı, Nazım Hikmet Korosu, Zürih Tonhalle Orkestrası, LionelBringuier, GautierCapuçon, PatriciaKopatchinskaja ve Lura gibi dünyaca ünlü sanatçıları ve orkestraları ağırlayacak.

İlgi çekici bir diğer konser; Fazıl Say, 22 Ağustos Pazartesi 21.30’da genç müzisyenlerle Bodrum Kalesi’nde festivale özel bir projeyle yer alacak.

“En iyi Latin Müziği Şarkıcısı” kategorisinde Grammy Ödülü’ne pek çok kez aday gösterilen İspanyol besteci, müzisyen ve aktris Monica Molin’da  23 Ağustos Salı 21.00’de D-MarinTurgutreis Ana Sahne’de konser verecek.

Festival Biletleri

  1. Uluslararası D-Marin Klasik Müzik Festivali’nin biletleri Biletix satış noktalarından, Biletix Çağrı Merkezi’nden ve Biletix web sitesinden ve  D-MarinTurgutreis gişelerinde satışa çıkıyor. Festivalin tüm bilet gelirleri Tohum Otizm Vakfı’na ve Bodrum sağlık Vakfı’na bağışlanıyor.

Akşam konserleri

Sabah konserleri

Gün batımı konserleri

Diğer Etkinlikler

tüm program için tıklayınız.

Share

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: