Site icon Marina Kedisi

Yelkencilerin Ocakbaşı “Memed Ocakbaşı”

Başlığı böyle atınca sanki Memed Ocakbaşı marinakedisi’ne reklam vermiş gibi hissediliyor ama ilgisi yok. Hatta bu başlıkla bir yazıya konu olacaklarından da haberleri yok.

Filmlerin bir karesine ürün yerleştirmeye gizli reklam deniliyor oysa aslında firmanın dahi haberi olmadığı reklamlara gizli denmeli, bunun gibi:)

Hemen konuya girelim. Aşağıdaki resmi görünce. Memedocakbaşı’nın Marmaris’teki yelken yarışlarından bir tekneye reklam verdiğini görünce çok hoşuma gitti. Devamı da gelsin online mecralarda da görünsün istedim.

Aşağıda biraz daha yakın çekim görüntüsü var.

Ocakbaşı ve yelken beni önce biraz gülümsetti ama sonra öğrendim ki Marmaris Yarış Haftasına katılan Ruslar Memed Ocakbaşı’na oldukça gidiyorlarmış. Eh o zaman yelken doğru mecra!

Futbol ve basketbolda oyuncuların tişörtlerine reklam verilir. Yelken yarışlarında ise görünen tekne olduğu için tekneye reklam verilir. Yelken yarışlarına sponsor olmak aslında yürüyen bir outdoor panosuna reklamı vermek gibi. Yarışların ardından televizyonda, youtube’da bu tekneler göründükçe, reklamverenler de görünür.

Yelken sponsorlarına baktığımız zaman Louis Vuitton ilklerden. Akla gelen diğer markalar Rolex, Volvo, BMW, Toyota, Pirelli böyle devam ediyor.

En çok duyulanı Volvo Ocean Race…

Kimbilir bir gün belki Nusret Ocean Race’i görürüz…

Önemli Not: Son satıra kadar okuduysanız, marinakedisi.com’la iyi anlaştınız demektir. Ücretsiz aylık e bültene hemen kayıt olun.

Exit mobile version