Çeşme Marina’da Ticari Alan yangın tatbikatı yapıldı.

 

Çeşme Marina’da her sene planlandığı gibi Çeşme Liman Başkanlığı, İzmir Büyükşehir İtfaiyesi ve Ulusoy Çeşme Liman İşletmesi ile ortak Ticari Alan yangın tatbikatı gerçekleştirildi.

Özellikle yaz aylarında restoran ve kafelerin yoğun olarak kullanılması nedeniyle işletmelerden birinde senaryo gereği çıkan yangına müdahale edildi. İşletmenin bahçesine giden yollara güvenlik şeritlerinin çekilmesi ve alanın elektriklerinin kesilmesi ile birlikte marina acil durum ekibi portatif yangın söndürücüler ve yangın hortumlarıyla ilk müdahaleyi yaptı.

Çok kısa bir süre sonra İzmir Büyükşehir İtfaiyesi de yangına hızla müdahale etti. Marinanın sertifikalı ilkyardım ekibi, ilkyardım çantası ve AED ile hazır bir şekilde tatbikata katıldı.

Tatbikatı başarıyla gerçekleştiren Çeşme Marina personeli ve Çeşme İtfaiyesi yetkilileri, tatbikat sonrası kısa bir değerlendirme yaptı ve tüm ekibe başarılı tatbikat için teşekkür edildi.

Marina Genel Müdürü Can Akaltan “Her düzenli role talimi ile yeni bir şeyler öğreniyoruz, yeni dersler çıkarıyoruz. Planlı talimlerimize ve eğitimlerimize devam edeceğiz. Emeği geçen tüm paydaşlarımıza, özellikle İzmir Büyükşehir İtfaiyemize teşekkür ediyorum” diyerek yangın talimlerinin önemine vurgu yaptı.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s